samba, nemám povolení k adresářům

Ahoj,
mám na F8 Sambu a v té samé síti XPčka, potřebuji se připojit, z Xpček na Sambu. Vše pravděpodobně funguje jak má… Na XPčkách se mi zobrazí název počítače i adresáře které mám nasdílené (share) přes Sambu ale když na ně kliknu objeví se, že položka není přístupná a pravděpodobně nemám oprávnění pro přístup. Děkuji za pomoc.

Takže problém částečně vyřešen, už se dostanu k sobě na plochu vidím soubory, musel jsem změnit práva uživatelů. Od serveru k sobě si to stáhnout můžu, ale nejde mi posílat na server. Kdyby byl někdo tak laskav a poradil, díky.

Zdravim…

zalezi co chces na te sambe sdilet… pokud nechces sdilet ‘/home’ adresare uzivatelu s pristupem daneho uzivatele do daneho adresare, ale pouze si tam sdilis filmecky, nebo nejaka data pristupna vsem, tak pro tebe bude asi nejjednodussi spustit sambu v rezimu pristupu SHARE, s povolenym pristupem pro guesta, a jako guesta urci uzivatele, ktery je ‘owner’ danych adresaru… dale bych si povolil pristup na sambu pouze z danych IP v siti, nebo segmentu site…

pridej si do, prip. uprav, smb.conf tyto radky:


[global]
        security = SHARE
        password server = None
        guest account = <owner_sdilenych_adresaru>
        guest ok = Yes
        hosts allow = <ip_adresa>, <dalsi_ip_adresa>, <segment_site>

adresare si pak nasdilis nasledovne:

[movies]
        comment = filmecky
        path = /filmy
        read only = No        

tady je par odkazu, pokud si trochu zbehly v anglictine: [ [officialni stranky[/url] ], [url=http://calomel.org/samba.html]nejaky navod co jsem vygoolil s popisem danych parametru ], jinak na googlu toho najdes habakuk… :slight_smile:

j díky moc, nakonec jsem to vyřešil po svém, neměl jsem přidělená práva pro přepis a zápis tý složky, díky :slight_smile: