rsync

Dobrý den všem.Mám (alespoň pro mě zajimavý )dotaz. Při používání rsync s volbou -ave ssh by měl podle mého názoru zachovat veškerá práva souborů a adresářů.Bohužel všechna práva na záloze mají rvx. Dělám někde chybu??

Zdravim…

rsync nepouzivam, ale po nahlednuti do manualu ‘man rsync’ jsem zjistil, ze pro zachovani prav by jsi mel pouzit attribut -p nebo –perms:

-p, --perms                 preserve permissions

vyzkousej a uvidis… :wink:

dík moc…do manuálu jsem také nahlížel,ale toto mi nějak uniklo ,ale teď jsem to zkoušel a stejně veškerá práva jsou předělaná na 777,což je pro mě nežádoucí a vše pak musím ručně přenastavit zpět :-(…dle mého ,co jsem pochopil z manuálu,že -a znamená archivační mód ,který by to měl právě zachovat…no asi jsem to pochopil špatně,protože i toto mi práva změní na 777.Ach jo.

Pouzivam rsync -avrt a prava se zachovovaji. Jedine co me napada je ze mate bud neco spatne nastaveneho pro cely souborovy system ve fstab - napr. umask?

Nevím,ale tady je výpis fstab:

/etc/fstab: static file system information.

tmpfs /dev/shm tmpfs defaults 0 0
devpts /dev/pts devpts gid=5,mode=620 0 0
sysfs /sys sysfs defaults 0 0
proc /proc proc defaults 0 0
#Entry for /dev/sda5 :
LABEL=/ / ext3 defaults 1 1
/dev/sda6 /home ext3 defaults 1 2
/dev/sda3 /media/Data ntfs-3g defaults,locale=cs_CZ.UTF-8 0
0
/dev/sda2 /media/Vista ntfs-3g defaults,locale=cs_CZ.UTF-8 0
0
/dev/sda1 /media/WinRE ntfs-3g defaults,locale=cs_CZ.UTF-8 0
0
/dev/sda7 swap swap defaults 0 0

Opravdu mě nenapadá čím by to mohlo být :frowning:
Ještě jedna informace,na kterou jsem přišel teď.Pokud zálohuji na sda6,tak se práva zachovají.Práva se mění na ntfs discích.Že by v tom byl ten zakopaný pes???

No to jsem zrovna chtel napsat uz kdyz jsem koukal do fstab - linuxova prava jsou neco krapet jineho nez prava na NTFS… takze skutecne bych neocekaval ze to pres rsync bude spravne.

Covexi díky za info.