Rozložení klávesnice pro každé okno zvlášť F18

Dobrý den.
poradil by někdo kde můžu nastavit aby si každé okno pamatovalo své rozložení klávesnice. Po aktualizaci na F18 to nikde nemůžu najít. F17 mi ještě umožňovala měnit rozložení scroll lockem s tím že ledka na klávesnici svítila nebo nesvítila podle rozložení. Toto taky někam zmizelo…

Děkuji.

Nastavení klávesnice bylo přesunuto do gr.nástroje gnome-tweak-tool v menu se objeví pod názvem vyladovací nástroj (dříve pokročilé nastavení), ale není tam vše např ledky jsem tam nenašel a pro okno také ne. Možná ještě gconf.

Hmm to vypadá že mám smůlu.
Podobná vylepšení jsou běžná s každou novou verzí fedory? Na jednu stran mě potěšilo že je ten gnomeshell o chlup použitelnější, ale toto mě teda nepřijde jako krok do předu. Ani to že se mi nedaří nějak nainstalovat síťovou tiskárnu i když s F17 fungovala normálně. Ale to už sem nepatří.

Tezko rict pouzivam fedoru necely rok. Take me toto prekvapilo, vrchol je ze zmineny nastroj neni standardne nainstalovany. Domnivam se, ze toto je spise zmena gnome. Jinak nektere zasadni veci ktere mi v gnome shellu chybely mi perfektne doplnilo prostredi cinnamon, je to moc pekna varianta gnome3.

Asi budes muset zkusit toto rozsireni:
https://extensions.gnome.org/extension/596/per-window-keyboard-layout/

Ledky jsou “grp_led” v gnome-tweak-tool. g-t-t neni standardni soucasti gnome - je to takova ulitba nespokojencum.

covex napsal(a):

Asi budes muset zkusit toto rozsireni:
Per-Window Keyboard Layout - GNOME Shell Extensions
dow-keyboard-layout/

Paráda děkuju:) že se to dá řešit takovýmto způsobem jsem teda nečekal :slight_smile:

Ledky jsou “grp_led” v gnome-tweak-tool. g-t-t
A co to nastavení vlastně dělá? Konkrétně u těch ledek. Nějak tomu moc nerozumím.

Podle všeho by se to nastavení mělo v GNOME 3.8 (Fedora 19) vrátit do Control Center: http://forum.fedora.cz/read.php?5,23696

Prepinani klavesnice prepina tzv. skupiny klaves (grp) a informacni ledky jsou na klavesnici tri - caps lock, scroll lock a num lock. V tom nastaveni si muzes vybrat ktera z nich se bude menit pri prepinani layoutu klavesnice.

Sesivany: ten odkaz mel vest asi nekam jinam.:slight_smile:

covex napsal(a):

Sesivany: ten odkaz mel vest asi nekam jinam.:slight_smile:

Ano, myslel jsem: http://worldofgnome.org/gnome-control-center-3-7-5-release/
Copy-paste je občas pěkná mrcha :-/