rozdelni HDD

Zdravim,

chtel bych prejit z win na linux Fedoru, ale jsem trochu zmaten z rozdeleni disku.
Z win jsem byl zvyklej si svuj HDD rozdelit na C:/ kde jsem mel systema program files a D:/ kde jsem mel hry, aplikace atd. Mel jsem krasne system oddeleny od ostatnich veci a nic se mi nemichalo.

Pri instalaci Fedory jsem si udelal na disku boot, swap a asi 6Gb pro fedoru a zbytek 30Gb jsem si udelal jako home a myslel jsem si ze jsem si tak udelal neco jako disk D:/ kam si budu davat aplikace a hry, ale po instalaci jsem zjistil ze tam mam plno adresaru jako etc, home vytvoreneho uzivatele a tot vse.

Neumite mi nekdo poradit jak si ten disk rozdelit?

Diky

rarasek

No jak se rika - proti gustu zadny disputat. Osobne mam : /boot (hda1), swap (hda2), / (hda3) - tento disk ma 20GB a je pouze pro linux, dale mam /data (hdb1 - 120GB) a tam ukladam vse podstatne a je pristupny vsem uzivatelum. Takze home adresare jsou u mne opravdu jen pro to nezbytne a intimni, bo na konfiguraky. Vse ostatni (zalohy, projekty, a proste data jdou na druhy disk). Zalezi hodne kolik uzivatelu bude tu zminenou stanici ‘obyvat’ …