rozdelit partition

Prosim o radu vsechny zkusenejsi s instalaci f5c. Mam na disku 3 partition, jednu na win_system (8gb), dalsi na win_data (144gb) a jednu jsem pri rozdelovani nechal na linux (8gb). Ted chci instalovat f5c, ale pouze na tu jednu 8gb partition. Jak to udelat pri instalaci, abych rozdelil tuhle partition na \ a swap casti??? V menu instalace je nekolik moznosti, ale pokud zvolim instalaci f5c do teto casti, tak me to stejne dal nepusti, protoze nemam vytvorenou partition pro swap… Proradte mi nekdo prosim. diky

Zkuste se podivat sem

http://wiki.fedora.cz/doku.php?id=navody:fc6instalace#instalace_fedora_core_krok_za_krokem

Jedna se o pripravanou prirucku na FC6, nicmene postup by mel byt stejny.

Macky

diky moc, zitra to zkusim, dneska uz se mi do toho nechce…snad to bude fongovat jak je tam psano, ze jde ta partition zrusit a potom prakticky z toho sameho mista udelat 2-3 mensi partitiony pri zachovani zbyle struktury toho disku…ale moc dekuju

Chci jeste jednou podekovat, fungovalo to presne tak jak bylo napsano;)) Dekuju za rychlou a skvelou pomoc…pete

Jen poznamka: rozdeleni disku neni potreba delat rucne a defaultni rozdeleni FC5 i 6 je jine a vyuziva LVM (vyhody i nevyhody jsou v prirucce take snad nekde popsane). V podstate tak staci udelat prvni cast - odstranit partition tak, aby na disku bylo nevyuzite misto. Pokud se pak vratite a vyberete moznost automatickeho rozdeleni disku, instalator vam vsechny potrebne partition vytvori (rozdeleni bude jine nez je v prirucce popsano).