repozitáře Fedory

Ahoj,

obracím se na vás s čistě zvědavým dotazem, jež se mi nějak uspokojivě komplexně nepodařilo dohledat. A to - jaká je cesta programu od jeho vypuštění výrobcem zkrze repozitáře až do finálního repo Fedory? Jen by mě zajímal “životní cyklus” balíčku v repozitářích, co se tam s programem děje a tak…

V prvni rade se ve vetsine pripadu nejedna o vyrobce. Vsechen software ve Fedore je software s otevrenym kodem na jehoz vyvoji se podili mnoho lidi. Ti zpravidla vydavaji stabilni verze, kdyz uznaji ze jejich prace dospela do vhodneho stavu, pripadne na zaklade nejakych pravidel. V komunite Fedory je pak clovek, ktery sleduje vyvoj daneho programu a ten na zaklade pravidel fedoreprojektu z nej pripravuje balicky pro Fedoru. Zivotni cyklus baliku je pak takovy, ze novy balik se nejdrive objevuje v rawhide, tedy vyvjove verzi Fedory. Tim se dostane balik pri dalsim vydani Fedory do stabilniho vydani. Behem stabiliho vydani se balik aktualizuje, podle toho jak probiha vyvoj aplikace, jak se odstranuji chyby atd. Pri aktualizaci se balik nejdrive objevi v repozitari updates-testing, pokud nikdo nehlasi chybne chovani baliku, resp. dostatek lidi ohlasi, ze balik je OK, dostane se balik do normalich aktualizaci. Podrobnosti jednotlivych kroku se daji dohledat na wiki fedoraproject.org.

Oh, děkuji, vyčerpávající odpověď. Hlavně mi nebylo jasný to pořadí rawhide - fedora - updates-testing - updates (a mezi tím ještě unstable a stable) repozitářů. To, že se většinou nejedná o jednoho člověka a že to je OS, mi je jasné, zestručnil jsem to pod výrobce jakožto producenta softwaru :slight_smile:

Chápu to správně tedy tak, že pokud potřebuju kvůli závislostem něco nainstalovat z repozitáře updates-testing, tak instaluju již finální(aktualizovanou) verzi, avšak ještě neschválenou do updates repozitáře?

Z updates-testing muze byt jeste odebrana, nicmene v podstate mas pravdu.