reinstal WINXP

Zdravim, mam problem, mam HDD, ktery jsem si pred instalaci rozdelil na 3 oddily. C: system D: NTFS data a posledni oddil jsem nealokoval pro pozdejsi instalaci FEDORy. prvne jsem si nainstaloval XP a bez problemu jsem nainstaloval fedoru a oba dva systemy funguji v poradku. Kdyz chci reinstalovat linux, je to bez problemu, instalacni DVD nabootuje bez problemu a vse funguje tak jak ma( i pro jine distribuce Linuxu). Problem je kdyz chci reinstalovat WinXP. Po vlozeni instalacniho CD a odkliknuti ze chci nabootovat z CD to napise “Zjistuji HW konfiguraci PC” a konec… Nic se nedeje… To stejen jse,m zkousel u kamarada, ktery ma nainstalovany systemy stejne jak ja na jinem HW a ma stejny problem… Muze me nekdo prosim poradit, jak muzu reinstalovat ty winshity ? Bohuzel ne vse jde v linuxu… Dekuji za radu. V.Pfeifer

Bohuzel netusim co presne by WXP mohlo vadit pri jejich bootovani z CD. Za predpokladu ze mate legalni Windows, doporucuji vam obratit se na zakaznickou linku.

WXP obsahuji jakousi zapeklitou detekci HW, co byste mohl vyzkouset, je odstranit zavadec Linuxu z disku. Jinym zpusobem Linux instalaci WXP neovlivnuje. Odstraneni zavadece je popsano tusim jiz zde na foru. Mela by k tomu slouzit utilita z WXP jmenem fixboot, nebo fixmbr ci tak nejak. Linuxovy zavadec pak stejne budete muset po instalaci WXP obnovit - zjednodusene: nastartujte z prvniho instalacniho CD Fedory, spuste rescue mode a pote grub-install.