Red Hat 6.4 - instalace z flash disku

Zdravím vespolek, vím, že to není přímo místní téma, ale Fedoráci mají určitě zkušenosti s CentOS nebo Red Hatem. Mám licenci Red Hat Desktopu a chci si ji nainstalovat na notebook, který nemá optickou mechaniku. Z flash disku instaluji pravidelně a problém jsem s tím nikdy neměl, chování Red Hatího instalátoru ale moc nechápu, nebo hold něco dělám špatně

Můj problém je prakticky jako v tomto odkazu, respektive ne problém, tam není co zkazit http://www.tectute.com/2012/11/how-to-install-redhat-enterprise-linux.html
Po vybrání média, na kterém je obraz s instalací (onen flash disk, je na něm nahráno ISO DVD) se spustí grafický instalátor. Po odkliknutí prvního okna, které nic kromě nápisu Red Hat Enterprise Linux 6 a loga Red Hatu neobsahuje dostanu chybové hlášení

The installation source given by device ['/dev/sdb1'] could not be found. Please check you parameters and try again.
Zdroj instalace daný zařízením ['/dev/sdb1'] nemůže být nalezen. Zkontrolujte parametry a zkuste to znovu.

sdb je flash disk obsahující instalační médium, takže přesně nechápu, co po mě chce, nepomůže ani když zadám cestu k install.img, dostanu vždy stejnou hlášku. Když ale zadám nesmyslnou cestu do Directory holding image (viz http://1.bp.blogspot.com/-cyd7RJJ70bA/ULhe4kLIM_I/AAAAAAAAAGY/xlCxgnqcjdY/s1600/redhat+select+partition.JPG), tak se vzteká hned, takže to ve mě nechává pocit, že tuhle část dělám správně.

Co jsem hledal na googlu, tak se to řešilo pár verzí zpět u Fedory, většinou označeno jako fixed a podobně (Fedora 13). Pro Red Hat jsem našel pouze tento zápis v bugzille https://bugzilla.redhat.com/show_bug.cgi?id=584472 bohužel mě moc nenakopl. A že by se mi chtělo šaškovat s NFS, když “to přece jde tak jednoduše” se říct nedá.

Neřešil to někdo? Budu vděčný za jakoukoliv radu :slight_smile:

Prvni co me napadlo je, ze instalator treba nema podporu usb mass storage, ale to je asi blbost.

Ta chyba co odkazujes rika, ze je potreba z instalacniho iso vytahnout /images/install.img a ten nakopirovat primo na USB. To si zkousel? Jestli to chapu dobre oprava spociva pouze ve zdokumentovani tohoto chovani.

Já asi nechápu, co si mám představit pod pojmem zkopírovat /images/install.img přímo na USB, ona takhle ta adresářová struktura vypadá hned po nahrání ISO souboru na USB přes dd. Tedy images/install.img je v kořenu USB standardně.

Takze ty si vybalil ISO na to USB flashku? No to asi neni dobre, myslim ze tam musi byt nakopirovane cele ISO jako soubor - tedy krom toho ze z te USB flashky udelas bootovaci.
Nevim jestli uz si nekdy delal jine live USB, ale je to obcas celkem horor.

Právě, že dělal a to opravdu mraky. Používám v práci pravidelně CloneZillu z USB, na ten notebook jsem instaloval předevčírem ze stejného flash disku Fedoru 19 Alpha RC3. Vše stejným způsobem, jako s Red Hatem, v tom, snad, osobně problém nevidím. Flash disk je 100% bootovací.

U té instalace Red Hatu si nejsem ničím jistý, ale to, že je ten flash disk udělaný dobře, tím si tedy jistý jsem (fakt jsem jich nadělal spoustu), pokud tedy není Red Hat instalátor jo nějak výjimečný, že není “jako ostatní” :slight_smile:

měli by pomoci, nebo už je po podpoře?
Zkusil jsi různé boot parametry?

Licence ještě platí, kdyby ne, tak bych se o to nepokoušel a použil rovnou třeba CentOS. Boot parametry jsem nezkoušel, respektive mě fakt nenapadá, jaké by mohly toto chování ovlivnit. Tak jako tak už je to pasé. Udělal jsem to přes NFS.

Díky za postřehy všem.

Zdravim! Bylo by mozne nejak osvetlit event. link jak se vam povedlo nainstalovat pres nfs? Premyslel jsem nad tim, ale nedobral se vysledku. chapu tftp kdy nabootuje pc skrz sitovku jadro ze vzdaleneho serveru (tenky klient) ale u nfs mi to nesedi, jelikoz nejprve musi byt nabootovane jadro a pak teprve muze subsystem nfs pripojit vzdalene disky. Nebo to lze jinak? Diky

s tim souvisi asi ma druha otazka, jestli mohu, lze nejak nainstalovat fedoru vzdalene na pc v siti bez nutnosti zasahu obsluhy? Mel bych predstavu, nabootovat asi upravene jadro pres PXE a dodat mu pres tftp nejaky skript ktery provede instalaci pripraveneho obrazu ze sitoveho serveru. Neco podobneho na win existuje. Jedna se o nekde zminovany kickstart? Diky

Pokud to chápu dobře, tak to, co chceš je víceméně provisioning. Na to bych použil nějaký nástroj k tomu určený, třeba Cobbler. Ten pracuje jak s PXE, tak s kickstartem.

aha diky za info mrknu na to. Jedna ze silnych veci win serveru je rychla obnova stanic po padu napr. Funguje to tak ze na fileserveru je ulozeny obraz nainstalovane stanice vcetne aplikaci. Pocinaje serverem w2k3 lze propagovat do site sitovy boot pres pxe tak ze na klientovi se po bootu objevi nabidka typu grubu kde jsou dostupne dotycne obrazy, pak uz jede instalace zcela automaticky, vcetne nastaveni (ala plocha az po konkretni aplikace plus politiky AD) takze stroj je po instalaci automaticky v konkretni ou dle politik, vcetne prav a opravneni (neni u ms totez) a to vse v podstate bez zasahu spravcu, ti jen prubezne upravuji dotycne obrazy (viz csob). Umi to i generovany nazev stroje pro sit atd. Myslel jsem ze by neco takoveho melo byt i na linuxu, principialne by to jit melo.

Nevim co presne je specifickeho na tech w2k3 serverech, ale napr. pres serverove DRAC karty, lze takove veci delat bezne a nezavisle na OS. Neco jineho jsou samozrejme pracovni stanice, kde nic takoveho obvykle neni. Provozovat se to da ale asi uplne stejne - proste bys provedl na linuxovem stroji pxeboot do automatizovaneho instalacniho image. Takovy image pripravis prave pres kickstart.

Jinak bych upozornil v teto souvislosti jeste na http://boot.fedoraproject.org/ i kdyz to neni presne to o cem pises.

diky mrknu na to, zatim jsem se dival zbezne na cobbler a vypada to zajimave, jak bude cas tak vyzkousim.