Reached target graphical interface

Zdravím,

Před pár dny jsem si nainstaloval poslední verzi fedory ( 17 ) a potřeboval bych pomoc :slight_smile:
Můj notebook má 2 grafické karty, integrovanou od intelu a od ati. Při spuštění byla grafika od intelu jako hlavní :slight_smile: Chtěl jsem si proto nainstalovat ovladače pro atinu. To se myslím povedlo, ale po restartu notebooku se objevil problem při bootu, kdy se mi počítač zasekl na hlášce “Started display manager”. To jsem opravil pomocí konfigurace xorg.configu. Restartoval jsem počítač a objevila se hláška “Reached target graphical interface” a odtud nevím jak dál. Ani google nepomohl :slight_smile:

Poradíte ? :slight_smile:
Díky moc

Podle me linux nepodporuje prepinani grafik u ATI. Pouze nvidia optimus a to jeste prostrednictvim nejakeho SW ktery se musi nainstalovat. Tzn. grafiku musis zmenit v biosu napevno. Intel ma malou spotrebu, ale taky vykon, ATI obracene. Zrejme to mas prepnute na intel ale napevno sis nastavil ovladac na ATI radeon a jeste jsi nainstaloval catalyst, coz je mimochodem zbytecne, protoze na zakladni funkce staci i vyhozi opensource radeon.

No, nějak to funguje, aspoň tedy teoreticky.
Funguje momentálně jenom jedno řešení:
vga_switcharoo - funguje pouze s open source ovladači. Problém s nimi je v tom, že je výkon ATI karet tak na úrovni Intel karet (ty mají naopak open source ovladače dobré). Takže ve výsledku si člověk nepomůže, naopak dostane stejný výkon za cenu vyšší spotřeby. Proto je asi lepší ATI ovladače vypnout a používat jen Intel.

Víc je napsané na wiki Archu: https://wiki.archlinux.org/index.php/Hybrid_graphics
Podle toho, co tam píšou, prý systém nenabootuje s oběma zavedenými ovladači, radeon se tedy musí blacklistovat a zavést až po naběhnutí systému.

Řešení pro proprietární řešení momentálně neexistuje.