Re: Problémy s instalací FC6 a upgrade na FC6

Dobrý den, mám závažný problém deskou ga 965p-s3 chci nainstalovat linux ale ouha… Fedora 6 říká že nemůže nalézt CDROM mechaniku, zkusím OpenSUSE a take Fedora 5 a nizsi taky nejde, Ubundu linux také nic… . Existuje nějaký způsob jak pomoci? Děkuji.

Existuje spousta zpusobu. Jednim z nich je hledat. Druha bezvadna je napsat co se stane a kde to oznami ze to CD/DVD nemuze najit.
Zkuste na vyzvu “boot:” po vlozeni CD a nastartovani pocitace napsat “linux nodma”

instalacia fedory na teto doske sa chova takto
prebehne boot z dvdrom, alebo z cdrom a dojde to az do garfickeho, alebo textoveho prostredia po vyber jazyka a typu klavesnice potom to zostane zaseknute a nepohne sa to dal zadna chybova hlaska
hladal som aj na nete a odtial som sa dozvedel ze to nepozna cd - dvd rom je to problem tejto rady dosiek a je treba prerobit instalacne jadro instalacneho cd-dvd to bohuzial neumim

jsemradzetakhezkyasrozumitelnepisetealejemilitojatocistnebudu
carkyteckyavelkapismenajsouprotoabytextbylsrozumitelny
hodnestesti

Koukam, ze jste se ptal i na Czech Computers :). Trochu jsem se koukal na google. Zkuste tohle

Hey listen man, i advise you against installing Debian especially on 965 motherboards. Try FC6 64bit. Even on this you have to give some parameters. This is because Intel has made some changes with regards to PATA and SATA.

Here is how its done.

1. Go to your BIOS and change Advanced->Drive Configuration->AHCI(will be IDE initially)
  2. Insert the Fedora(Debian) cd/dvd into your drive.
  3. Start installation by typing ‘linux a),b) & c)’
    a) all-generic-ide
    b) irqpoll
    c) pci=nommconf
  4. Once the installation is completed, c) will be added automatically to the kernel parameter, you just add a) to the kernel by modifying /boot/grub/grub.conf. DON’T ADD b)

I’ve successfully tried and tested this using FC6 on my motherboard. FYI my specs in my sig.
Hope this helps

Kdyz to nepomuze, tak se ozvete

Macky

PS: Opravdu se snazte venovat trochu vice casu pri formulaci Vasich dotazu. Diktaty na mala/velka pismena a carky ve vete mi nikdy moc nesly, ale nejaky vyznam to preci jenom ma. To co jste napsal, je fakt des-bes :).