Rádobychtrý OOffice

Dobrý den, vím, že sem ta otázka moc nepatří, ale zase nemusí být složitá na zodpovězení: Jak donutím ten po majkrosoftím způsobu o vlastní inteligenci přesvědčený OOCalc, aby mi nechával v políčkách přesně to, co tam napíšu? Tzn., aby mi v políčku zůstalo “20:30” když napíšu 23:30, a ne, aby mi ho to rádoby chytře měnilo na čas (23:30:00). Když napíšu 20x24, aby mi tam zůstalo “20x24” a ne, aby se mi z toho stalo 20.10.2024. atd. atp. Přepisuju ohromný množství údajů, které jsou všechny textové… Ale hlavně, nestojím o chytré rady nějakého po majkrosoftím vzoru vševědoucího programu… A ať jsem dělal, co jsem dělal, nepřišel jsem na to, jak to vypnout :frowning:
Dík

Vyber všechny buňky, klikni na některou z nich pravým tlačítkem, dej Formát buněk a v kategorii vlevo, úplně dole, vyber “Text”, případně vlastní formát a formátovací kód je zavináč @.

Zdravim

Pokud se mi nechce definovat obsah bunek (neboli jak bude Calc interpretovat hodnoty co tam budu sazet), tak nejrychlejsi zpusob asi je (i v MO Excelu to fungovalo), kdyz se pred hodnotu da jednoducha uvozovka (’) -pr.: '20:30 se zobrazi jako “20:30” a ne “20:30:00” nebo “8:30:00 PM” nebo podobne. Snad jsem pochopil dobre, co je za problem.

kuku.mp3

Moc děkuju, obojí funguje :slight_smile: