Quit Button and IM Menu

Ahoj, mám Fedoru 17 a najel jsem na tuto stránku:

https://extensions.gnome.org/extension/179/quit-button-and-im-menu/#old-version

a vyzkoušel ten quick button a od té doby naskakuju v nouzovém režimu a notebook nejde vypnout. Nevíte někdo příkaz na odinstalaci. Instalci jsem prováděl ze stránek zapnutím tlačítka, takže to nemám ani nikde v seznamu instalovaných balíčků. Teď už mi nejdou ani instalovat doplňky mozilly, aby se na těch stránkých tl. znovu objevilo.

Nevíte někdo radu ? Jsem pořád začátečník.

Ahoj,
bohužel to vypadá, že jsi narazil na rozšíření, které způsobuje problémy. Očividně nejsi sám. Komentáře u toho rozšíření jsou plné nasraných lidí :slight_smile:

Rozšíření se dá odinstalovat přímo na té stránce. Tlačítkem, kterým jsi to nainstaloval, to zase odinstaluješ. Pokud tam toto tlačítko z nějakého důvodu nemáš, existuje ještě jeden způsob, jak ho odinstalovat:

Nainstaluj si GNOME Tweak Tool: yum install gnome-tweak-tool (nebo přes to grafické klikátko, to už je jedno).
Tam by měla být sekce Extensions, kde to rozšíření můžeš deaktivovat.

Pokud ani toto nepůjde, tak 100% pomůže promazání souborů GNOME Shellu v domovském adresáři. Z hlavy ti teď ale neřeknu, kde přesně jsou.

Já to tam potom četl, že jsou všichni nasraní … ale nečekal jsem, že na tak oficiální stránce na to bude správce úplně kašlat a nechá to tam … abych se přiznal, u Linuxu jsem takový nezájem neočekával … zkoušel jsem to i přes ten tweak gnomu, ale všechny návody na webu byly špatně nebo na ubuntu … a tak jsem ze stránky http://blog.wuwej.net/2011/09/24/prizpusobeni-gnome-shellu.html instaloval rozšíření o vypínání a automaticky zmizel problém s předešlým extension … po restartu už jsem naběhl v normálním řežimu gnome … a když jsem najel na tu zkur… stránku exstensions.gnome.com, tak už mi jela i java a flash a koukal jsem na tu samou stránku s quit buttonem, už se tam znovu objevilo i přepínání a nyní bylo v poloze off … tak kdyby to někomu pomohlo, může to takhle jako já zkusit … Fedoře čest, ale tohle mě naštvalo … cca 2 hodiny práce s odinst. jenom proto, že na exstensions.gnome.com nechávají evidentně nefunkční věci … mějte se a díky za pomoc