Průzkum: Jaký IM klient používáte?

TL;DR: Jaký IM klient používáte? Ideálně jeden multiprotokolový s podporou Jabber a ICQ, v horším případě dva klienty. Můžete přidat screenshot kontakt-listu a konverzačního okna. Jména kontaktů před uploadem vyretušujte! Chraňte své i cizí soukromí :slight_smile:


Na tomto fóru nikdy nezůstal můj dotaz bez odezvy a vždy se mi s pomocí místních podařilo “aktuální linuxový problém” vyřešit. Nádavkem k tomu jsem zde našel před pár měsíci i cestu k vyřešení problému se dvěma počítači, které fungovaly na WinXP a u obou se vyskytl podobný problém. S dovolením si tedy zadám další dotaz.

Před časem mě okolnosti donutily přejít na Linux, ale stejně jsem to výhledově plánoval, tak se věci jen uspíšily. Místo používaných aplikací pro Windows jsem našel srovnatelné a plně vyhovující náhrady. Anebo, pokud náhodou není stoprocentní náhrada (může být subjektivní dojem), dokážu se bez těch programů nakonec nějak obejít. Až na jedinou výjimku, Miranda IM. U Mirandy mi vyhovovala její nenáročnost a lehkost (lightweight), přenositelnost a přizpůsobitelnost.

Napište mi tedy prosím, Jaký IM klient používáte. Ideálně jeden multiprotokolový s podporou Jabber a ICQ, v horším případě dva klienty. Nejlépe pokud bude využívat GTK, ale není podmínkou. Můžete přidat screenshot kontakt-listu a konverzačního okna. Jména kontaktů před uploadem vyretušujte! Chraňte své i cizí soukromí :slight_smile:

Během doby jsem nějaké IM klienty pod Linuxem vyzkoušel, o jakési Wikipedii (http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_instant_messaging_clients), Googlu a dalších (http://alternativeto.net/software/miranda-im/) jsem taky leccos zaslechl, ale chci se nechat inspirovat tím, co lidem vyhovuje a co používají.

Jo a předem díky :slight_smile:

Já jsem měl (mám) účty u Google (Hangouts/ kdysi google Chat), jabber a kdysi ICQ.
ICQ to už kdysi padlo. Jabber už taky méně využívám (skoro vůbec). A ano Facebook jsem nikdy neměl a nehodlám mít (asi světlá vyjímka).
Pod Gnome jsem používal hodně Empathy (lépe zapadalo do Gnome prostředí). Ještě před Gnome 3 jsem myslím používal Pidgina nějakou dobu.
Teď pod KDE používám KDE Telepathy (balík ktp), které používám už jen na jabber.
http://snag.gy/RVeLQ.jpg
A k tomu Hangouts, které jsem se nějak naučil používat přes web browser.

pouzivam cas od casu empathy (icq a fb)

Empathy na firemní jabber s kolegy.
Na soukromou konverzaci webclient v gmailu, pro omezený počet lidí.

weechat[/url] (irc klient do konzole) a [url=http://www.bitlbee.org/]bitlbee (brána mezi irc a všemi možnými protokoly). Nastavení a osvojení sice chvilku trvá, ale za odměnu to jednoduše funguje. Mám na to nasměrované dva hangouts účty, hipchat (víceméně jabber) a twitter.

Já používám jak na IRC, tak Jabber Pidgin. Používal jsem Empathy ale z nějakého důvodu tam mám od verze 3.10 brutální memory leak a procesy empathy a empathy-chat si klidně dohromady vzaly 900 MB.

IM nepoužívam žiadny.
Facebook nemám, lebo neviem na čo je to dobré ho mať. Nestretol som doposiaľ nikoho, kto by mi vysvetlil, na čo sa tento nástroj používa.
Gmail používam, len na posielanie emailov.

ferri napsal(a):

IM nepoužívam žiadny.
Facebook nemám, lebo neviem na čo je to dobré
ho mať. Nestretol som doposiaľ nikoho, kto by mi
vysvetlil, na čo sa tento nástroj používa.
Gmail používam, len na posielanie emailov.

to je přesně odpověď k tématu. Mohl bys nám tu třeba i napsat jestli máš zahrádku a co na ní pěstuješ. Souviset to bude úplně stejně :slight_smile:

Záhradku nemám, lebo za domom mi zostalo len 4 metre pozemku. :frowning: Ale plánujem si od suseda odkúpiť ešte ďalších 5 metrov. Nepestujem nič. Ale keď budem mať tých 5 metrov, tak si zoženiem pštrosa. :slight_smile:

Použivam Pidgin http://www.pidgin.cz/ je to v repozitářích. Jednoduchý a hlavně český program.

S IM klienty je obecne ten probem, ze kazdy podporuje neco jineho, resp. ma jinou sadu vlastnosti. Obecne pokud chces na linuxu IM klienta, tak nejlepsi je asi opravdu pidgin, dobre pouzitelne je i PSI, ovsem neumi napr. hlasove hovory. Vzdy ovsem bude problem s ICQ. Bylo o nem napsano jiz dost o tom proc ho nepouzivat (licence, protokol atd.). Ja jsem ho uz pred par lety po opetovnych problemech se zmenami v komunikacnim protoklu prestal pouzivat a je pokoj, jabber staci. Co se tyce Mirandy, tusim (nutno overit) sla poustet pod wine.

Pro uživatele GNOME bych asi doporučil Empathy. Má skvělou integraci do GNOME Shellu a je multiprotokolový. Používám ho na Jabber a GTalk, ale ICQ umí taky. V dobách GNOME 2 jsem používal zásadně Gajim, ale přešel jsem tedy s GNOME 3 na Empathy. Pokud jde o ICQ doporučuji se ho zbavit, vím, rada nad zlato, ale mě se neuvěřitelně ulevilo, když jsem ho před x roky odstřihnul.

kopete

Dlouho jsem byl spokojenym uzivatelem imo.im - webovy klient + android aplikace. Dokud nespachali sebevrazdu (prestali podporovat veskere protokoly a chcou si vybudovat vlastni komunikacni/socialni sit)… Tak jsem tedy presedlal na kde-telepathy, ale dost mi vadi absence historie a “synchronizace”. imo.im jsem pouzival na pocitaci i na mobilu, takze veskera historie byla spolecna. Ted kdyz neco napisu v telepathy, neco na webu, neco na mobilu, nemam historii hezky pokupe. A “synchronizaci” jsem myslel tak, ze kdyz jsem neco precetl na mobilu, zmizela mi notifikace na pocitaci a naopak… toho bohuzel taky jen tak nejaky IM klient bohuzel nedosahne :frowning:

Pokud by nekdo chtel IM a VoIP v jednom programu, tak se da pouzit JITSI…
Empathy by byl fajn, ale kdzy sem ho zkousel naposledy vmintu, tak po jeho instalaci to rozbilo cely system a v ubuntu se chvili tvarilo ze to jede a pak to spadlo :] Treba vo ve fedore bezi lip, nezkousel jsem…

ICQ prestali lidi pouzivat (vcetne me, myslel jsem ze se to povede nahradit XMPP a ne facebookem…)…
XMPP pouziva z lidi co znam malo kdo…
skype, TS a ventrilo jsem prestal pouzivat…
Mumble nikdy nikdo skoro nepouzival natoz treba voicechatter…
IRC jsem pouzival parkrat vyjmecne narazove kdzy sem tam neco potreboval… :]
Takze taky v podstate mail a SMS…
Ten mail me pripada docela dobrej… funguje mi to i na starsich hloupich telefonech, ma to dobry webovy rozhrani a nemusim reagovat hned :slight_smile: a kdzy neco specha tak je mozne poslat bezplatne SMS na mobil nebo i z mobilu…
Take jsem myslel ze budu pouzivat na telefonu SIP, ale zjistil jsem ze nerad a malo telefonuju tak to nepotrebuju :slight_smile:
Mozna se mi vic libi na SIPu u textu (simple) ze neni potreba server ale zpravy chodi primo…

Tak po pár měsících přispěju do mnou otevřeného tématu. Nejprve bych chtěl poděkovat všem zúčastněným za užitečné a podnětné příspěvky. Téma zcela splnilo to, proč jsem ho zakládal.

Z vlastní zkušenosti můžu (bohužel) potvrdit to, co zde zaznělo o odlivu lidí z instant messengerů a ICQ zvlášť. A pokud by někoho zajímalo, co jsem nakonec vybral, tak jsem poněkolikáte skončil u Pidgina :slight_smile: i přes všechny věci, které mi na něm tak úplně nevyhovují.