Prosím o pomoc s řeším s dvouma problémama (WiFi + GRUB)

Zdravím,
obracím se na vás s prosbou o pomoc. 1. problém: Nejde wifi (vypadá to, že je zaplá, ale nemám k dispozici na výběr žádnou síť, ani konfiguraci wifiny. Toto je v live distribuci. V instalaci možnost konfigurace je, ale prostě se nepřipojí, ani po zadání SSID). 2. Při pokusu o instalaci jsem skončil na připojení k wifi, a byl sem nucen instalaci ukončit. Tím pádem se mi smazal GRUB záznam. Nabootoval jsem do live distribuce, spustil terminál a napsal příkaz grub2-install /dev/sda. To skončilo chybou: cannot open boot/grub2/device.map.
Fedoru spouštím z LiveCD. Jinak snažím se to zprovoznit na ntb HP G62. Všem děkuji za případnou radu.

EDIT: Grub už je v pohodě. Teď jen prosím o radu, jak rozchodit wifi.

Díval jsem se, že do tohoto modelu notebooku se dávaly buď wifi karty od Ralinku nebo Broadcomu. U těchto wifi karet je často potřeba stáhnout dodatečně firmware. Bez toho, aniž bychom znali, která karta to je konkrétně, nemůžeme dát konkrétní radu.
U mojeho notebooku s kartou Broadcom to při bootu a v system messages píše, že je potřeba stáhnout firmware, a dokonce to nabídne i link.

Neni to duplicitni tema? http://forum.fedora.cz/read.php?4,21590

Aha, toho druhého jsem si nevšiml, v tom případě bych toto vlákno uzavřel a dál to řešil v tom druhém.