Problémy se začleněním oprav do repozitářů.

Před měsícem jsem se pokusil (snad úspěšně) fixnout dlouho trvající problém v KDE. Potíž ale je, že vývojář který má subsystém přidělen, na komunikaci a začlenění patche zcela dlabe. A vývojář, který balí Fedora balíčky, zase odmítá začlenit cokoliv co nebylo schváleno v KDE.

Mátě někdo zkušenost jak takovou zatvrzelost zdolat? Jeden by i rád s vývojem dlouho zanedbaných problémů pomohl. Má to ale takto vůbec nějaký smysl?

Konkrétně jde o tento problém: https://bugs.kde.org/show_bug.cgi?id=361097

Nemel J. Reznik neco spolecneho s KDE?

Mne teď spíše napadl Dan Vrátil. Nevyskytuje se zde občas?

Jarda Řezník už na KDE nepracuje tak tři roky. Dan Vrátil už v Red Hatu taky není. V týmu mám Honzu Grulicha, který na KDE dělá jak v upstreamu, tak Fedoře a RHELu. Otázka je, jestli něco s tím upstreamovým správcem může něco udělat. Že to nepřijmou ve Fedoře, mě nepřekvapuje, patche, které nejsou přijaté v upstreamu, se přijímají ve Fedoře zcela výjimečně. To je docela pragmatické pravidlo, protože by se lidi z jejich udržování časem zbláznili.
Nejlepší to je probrat v mailing listu KDE SIGu: https://lists.fedoraproject.org/admin/lists/kde.lists.fedoraproject.org/

Zkuste tedy prosím, pokud najdete čas, přispět do toho bugu ať se to hne z místa.

Já si pořád představuji začínajícího uživatele. Provede instalaci a chtěl by si zkusit to co třeba často dělá. Že by si uložil nějakou tabulku z mailu na plochu, vhodně si ji přejmenoval a zkusil si ji editovat.
Po úporné snaze o přejmenování v malinkém jednořádkovém boxíku, kdy mu pořád po kliknutí do textu mizí původní název a ani escapem se zpět nevrátí (to vše mimo jiné řeší ten můj patch) nakonec zjistí, že ji nemůže vůbec otevřít (https://bugs.kde.org/show_bug.cgi?id=362873 - k tomu je naštěstí workaround). Takže zase celou tu nádheru odinstaluje, vrátí se ke svým oknům a do prvé diskuze oprávněně napíše, že je ten systém nepoužitelný, protože v něm nelze úspěšně provést ani základní souborové operace.

Bezbolestný Pekáč napsal(a):

Zkuste tedy prosím, pokud najdete čas, přispět
do toho bugu ať se to hne z místa.

Já bohužel KDE moc neznám, takže nemůžu přispět nějakou relevantní technickou radou nebo patchem a komentáře v bugzille nejsou bohužel od toho, aby tam uživatelé hlasovali o tom, co mají vývojáři opravit nebo ne.

Jak jsem psal, IMHO je nejlepším místem, kde začít mailing list Fedora KDE SIGu. Tam jsou lidi, kteří se roky pohybují v upstreamu, tak budou třeba schopní poradit, jak to do KDE protlačit. Případně nějaký mailing list vývojářů KDE. Nevím, jak to tam funguje, ale ve Fedoře, když má někdo pocit, že se někde zaseknul (třeba marné čekání na package review), může napsat do Fedora devel-listu a často se tam najde někdo, kdo mu s tím pomůže.

Sešívaný napsal(a):

komentáře v bugzille nejsou
bohužel od toho, aby tam uživatelé hlasovali o
tom, co mají vývojáři opravit nebo ne.

S tím zcela zásadně nesouhlasím. Pokud má někdo problém podobného druhu, nebo pokud mu vadí, že daná věc není vyřešena, měl by tam něco napsat. Nepochybuji o tom, že vývojáři na tickety, v nichž se nic neděje, dlabou. Sám to tak dělám. :slight_smile:

Btw.: Ono by jednomu klidně stačilo stáhnout live obraz a zkusit to co jsem popsal. Ale angažované komentáře typu, že je potřeba vyplňovat správné formuláře, jsou samozřejmě potřebnější.

Honza Grulich mi poradil, aby se to poslalo přes: https://git.reviewboard.kde.org/dashboard/

Popravdě nevím, co to přesně jde, nemám KDE účet a nemůžu se zalogovat, takže jenom předávám dál.

Zkusím. Děkuji.