problémy s kernelem

V soucasne dobe resim takove “mensi” problemy s kernelem. Cetl jsem pomerne dost na fedora.cz o zmenách jádra, ale mám v tom nesrovnalosti. Je toho více.

A co byste chtel po nas?:slight_smile:

Docetl jsem se napriklad, ze aktualizaci kernelu provedu prikazem yum -y update kernel.
Mym problemem je nefunkcnost nektereho hardwaru na notebooku, kde mam Fedoru 6.20 Napriklad Wi-Fi, mikrofon, ctecku pametovych karet nebo iPod neni system schopen identifikovat nebo pouzit.
Po aktualizaci kernelu vsak budu muset nainstalovat nejake ovladace (zrejme pro iPod, aby mi v AmaroKu sel).

Moje otazka zni: Jak toho docilit?

Nevim tedy co je Fedora 6.20, protoze Fedora je aktualne jen 6 nebo 7 ale budiz, zrejme jde o 6. Aktualizaci kernelu skutecne provedete pomoci zmineneho prikazu, tento se ale aktualizuje pokud provadite libovolne aktualizace kernelu, neni nutne ho aktualizovat zvlast. Co se vaseho nefunkcniho HW tyce, pokud jeho funkcnost neni automaticky rozpoznana, je potreba poniknout nektere “rucni” kroky. Prvni z nich je identifikace HW, druhym je jeho zadani do google ve spojeni se slovem Linux, pripadne Fedora. Prikladem budiz vyhledavani spojeni “fedora ipod” kde jsem se dozvedel, ze se zda ze ipod funguje jiz od Fedory 3 celkem bez problemu. Nevim jak detekujete fukcnost ci nefunkcnost, ale mozna by stalo za to si precist nas kratky navod http://wiki.fedora.cz/doku.php?id=navody:diagnostika a v pripade ipod treba nainstalovat gtkpod.

Pokud od nas budete chtit dalsi radu, musite poskytnout dostatek informaci - tzn. jaky mate HW - pocitac, wifi, zvukovou kartu, ctecku karet atd. jak je system identifikuje pripadne jak na jejich pripojeni reaguje. Jak tyto informace zjitit je napsano ve vyse zminenem navodu.

Tedy - formuloval jsem to spatne. Kernel je v. 2.6.20-1.2948.fc6
Na vasi radu ohledne iPoda dam.
Kdyz jste se zminil o gtkpod, to je program nebo ovladac? Pokud ano, s rucni instalaci ve fedore moc zkusenosti nemam. Instaloval jsem prevazne pres yum.

Abyste mel prehled, mam pocitac od firmy HP. Stroj i686. Se zvukem problemy rozhodne nemam.

gtkpod je program podobny iTunes.

Rucni instalace je myslena pres yum (tedy nikoli pres klikatka). To ze nemate problem se zvukem je hezke, ale mikrofon je soucasti zvukove karty.

Informace ktere potrebujeme jsou popsany zde:
http://wiki.fedora.cz/doku.php?id=navody:diagnostika#jak_hlasit_problem_a_zadat_o_radu
Podle “pocitac od firmy HP. Stroj i686” s neda zjistit vubec nic.

Tedy gtkpod nainstaluji pomoci prikazu yum -y install gtkpod ?
Proctu si prirucku FedoraWiki i prirucky, ktere jsem dostal k pocitaci pri zakoupeni. Zrejme budu muset zjistit podrobnosti o hardwaru. Zatim dekuji za tipy.

Jen bych se chtel zeptat, zdali po instalaci gtkpod pocitac iPod identifikuje.

To nevim. Jak funguje ipod ve Fedore nemuzu vyzkouset nebot ho nemam.

Nakonec jsem nainstaloval openSuSE 10.2
Podporu hardwaru mám lepší, ale postupem času se chci k fc vrátit.

Tak to byste nam mohl podat trochu toho subjektivniho dojmu o rozdilech mezi systemy… celkem by me to zajimalo - priznam se ze jakekoli suse jsem, krom live medii, jeste nezkousel.