Problem v BIOSU

Zdravím, mám problém s bootováním. Chci si poprvé nainstalovat Linux, a to Fedoru 7 a vypálil jsem si ji na disk, chci v BIOSU nastavit na bootování z DVD mechaniky, ale bohužel se mě tato možnost nezobrazuje, není vůbec v nabídce. Mechaniku mám nově nainstalovanou jako sekundární slave. Díky za radu Aviram

Máte v biosu povolené bootování i z jiných médií než je HDD ??, nezobrazuje se Vám při startu biosu nabídka bootmenu ?? ( F8-F12 ), pokud ano zmačkněte tu klávesu pod kterou se nabízí a pak už vyberte příslušné médium , přečtete si Váš manuál k MB tam se o nastavení biosu dočtete více. Jo a je to PC nebo NB

Divil bych se kdyby tam tato moznost nebylo, zalezi ale na buosu a vyrobci jak je udelana. Nekde je menu kde muzete vybirat poradi zarizeni (byva tam HDD, CD/DVD, floppy, USB). Kdyz nam reknete co to je za zakladni desku, muzeme na webu najit manual a podivat se, pokud je to notebook, tak treba nekdo bude mit podobny.

Dobrý den,
mám PC. do biosu se dostanu v pohodě. Najdu i nastavení pořadí bootování, ale v tom nelze nastavit bootovani z DVD, protože prostě se nezobrazí nabídka. Mám 2 disky, disketovou mechaniku, mechaniku CD a mechaniku DVD. V nabídce bootování mám vše až na mechaniku DVD. Mám ji nastavenou jako druhou na slave. Jestli náhodou není v tom problém, že do nabídky mohu dostat max. 4 zařízení a já mám mechaniku až jako pátou? Asi. Mohl bych sice vyskoušet ji nastavit jako promary slave, ale nechci dělat věci zbytečné. S pozdravem Aviram

Priznam se ze to jsem jeste neresil - ale zni to logicky. Prohodil bych DVD a CD na ksande.