Problem se zvukem

Zvuk je trhany ve vsech aplikacich a po chvilce vypadne zkousel jsem googlit ale nic nepomohlo :frowning: Pulseaudio vytezuje procesor temer na 100% a v logu je tato hlaska.

Aug 14 02:04:23 anot pulseaudio[2761]: module-alsa-sink.c: ALSA woke us up to write new data to the device, but there was actually nothing to write! Most likely this is an ALSA driver bug. Please report this issue to the PulseAudio developers.

No ja sem toho teda nasel na tuto chybovou hlasku az moc. Dela ti to ted nove nebo do dela porad?

No ja toho taky nasel moc ale nic nepomohlo. No dela to porad fedoru jsem na notebook naistaloval pred par dny zatim jsem ji mel jenom na desktopu. Ted jsem to zkoumal a zjistil jsem ze pokud pustim video pres flash tak procesor na 100% vytizi npviewer.bin prehranani trva tak 3s a pak se zastavi obraz i zvuk chybova hlaska uz v logu ale neni.

No tak ted to pro zmenu uz v logu nic nepise zvuk se sekne na chvilku pokazde kdyz prekliknu do jineho okna.

Takze pokud ted pustim hudbu v Rhythmboxu tak se pri preklikani seka a vytizeni CPU je OK. Flash video ale po 3s prestane hrat a procesor na 100% vytizi npviewer.bin a VLC obrak OK zvuk KO :frowning:

Ahoj, mel jsem nedavno podobny problem. Odstran veskere pulseaudio (nech jen knihovnu) a pouzivej alsu.

Nevim co vsechno muzu odstranit a jek zabranit tomu abych neodstranil neco vic pres zavislosti. Prikaz yum search pulseaudio vypsal tyto baliky:
(nevim ktere jsou nainstalovane)

alsa-plugins-pulseaudio.i386 : Alsa to PulseAudio backend
fluxbox-pulseaudio.i386 : Enable pulseaudio support
gyachi-plugin-pulseaudio.i386 : pulseaudio sound driver
kde-settings-pulseaudio.noarch : Enable pulseaudio support in KDE
koules-sound.i386 : Sound files for a classic Linux multiplayer action game
libprojectM-qt.i386 : The Qt frontend to the projectM visualization plugin
libprojectM-qt-devel.i386 : Development files for libprojectM-qt
padevchooser.i386 : Control applet for PulseAudio
paman.i386 : Management tool for PulseAudio
paprefs.i386 : Management tool for PulseAudio
pavucontrol.i386 : Volume control for PulseAudio
pavumeter.i386 : Volume meter for PulseAudio
projectM-pulseaudio.i386 : The projectM visualization plugin for pulseaudio
pulseaudio.i386 : Vylepšený linuxový zvukový server
pulseaudio-core-libs.i386 : Core libraries for the PulseAudio sound server.
pulseaudio-esound-compat.i386 : PulseAudio EsounD daemon compatibility script
pulseaudio-libs.i386 : Libraries for PulseAudio clients
pulseaudio-libs-devel.i386 : Headers and libraries for PulseAudio client
: development
pulseaudio-libs-glib2.i386 : GLIB 2.x bindings for PulseAudio clients
pulseaudio-libs-zeroconf.i386 : Zeroconf support for PulseAudio clients
pulseaudio-module-bluetooth.i386 : Bluetooth proximity support for the
: PulseAudio sound server
pulseaudio-module-gconf.i386 : GConf support for the PulseAudio sound server
pulseaudio-module-jack.i386 : JACK support for the PulseAudio sound server
pulseaudio-module-lirc.i386 : LIRC support for the PulseAudio sound server
pulseaudio-module-x11.i386 : X11 support for the PulseAudio sound server
pulseaudio-module-zeroconf.i386 : Zeroconf support for the PulseAudio sound
: server
pulseaudio-utils.i386 : PulseAudio sound server utilities
qmmp.i386 : Qt-based multimedia player
wine-pulseaudio.i386 : Pulseaudio support for wine
xine-lib.i386 : Xine library
xine-lib-pulseaudio.i386 : Pulseaudio plugin for xine-lib
xmms-pulse.i386 : XMMS output plugin for the PulseAudio sound server

Pro odstraneni pulseaudia staci odstranit alsa-plugins-pulseaudio
tim se vyradi pulseaudio ze zvukove cesty, co pujde s nim pres yum remove odstran - pokdu to nebude pulka systemu… snad ne. Co se tyce flashe, mas nainstalovany adobe flash? Original flash ve Fedore (swfdec) moc funkcni neni, ten odinstaluj.

Nainstalovane baliky ti zobrazi prikaz “yum list installed pulse*”. Smazes je “yum remove pulse*”. Pred samotnym smazanim si vsak vystup nekam uloz, protoze ti smaze i dalsi aplikace, ktere muzou pulseaudio vyuzivat. Ty potrebne si pak zpetne nainstaluj a z pulseaudio si nech jen pulseaudio-libs. Mne pouhe odstraneni baliku alsa-plugins-pulseaudio nezabralo. Ted mam vse OK.

Tak jsem odinstaloval pulseaudio a problem pretrvava :frowning: mam tuto zvukovou kartu :

Multimedia audio controller: ATI Technologies Inc IXP SB400 AC’97 Audio Controller (rev 02)

Pro upresneni mam nainstalovane nasledujici balicky:

yum list installed pulseaudio
pulseaudio-libs.i386 0.9.14-1.fc10 installed
xine-lib-pulseaudio.i386 1.1.16.2-1.fc10 installed

yum list installed alsa
alsa-lib.i386 1.0.19-2.fc10 installed
alsa-utils.i386 1.0.19-1.fc10 installed
alsamixergui.i386 0.9.0-0.4.rc1.fc9.2 installed
bluez-alsa.i386 4.22-2.fc10 installed

Pokud pustim rhythmbox tak zvuk funguje pouze do te doby nez prekliknu do jineho okna. Pokud se pokusim rhythmbox zavrit tak nereaguje. Zvuk pres vlc a totem nejde vubec. V Ubuntu zvuk fungoval tak nevim kde muze byt chyba :frowning: V predvolbach zvuku System->Volby->Hardware->Zvuk mam v prvni zalozce mam toto nastaveni (postupne) 3x automaticky detekova, ticho a ATI IXP (Alsa mixer)

Nevim nevim… a kdyz rozhliknes tu posledni polozku? Nemas tam tech zvukovek vic?
Kdyz ti zatuhne ten rhythmox tak nejaka hlaska v logu neni?

No dival jsem se jenom pres Aplikace->Systemove nastroje->Systemovy protokol do logu error_log a messages a nic podezreleho jsem nenasel, nevim kde najdu log alsy. Jeste pozoruji ze zvuk cca 50s po startu funguje i v vlc ale pokud pustim zaroven i rhythmbox tak prestane jit. Pokud povolim u pidgina zvuk vytizi procesor na 100%. Dal jsem do blacklistu modul snd_atiixp_modem ale nepomohlo to. Polozky v nastaveni zvuk jsou tri Analo Devices AD1986 (OSS Mixer), ATI IXP (Alsa mixer) a ATI IXP Modem (Alsa mixer)

Vsechny chyby, ktere jsem k tehle zvukovce nasel jsou celkem stare. S tim modemem je to asi celkem dobry napad, podle toho, ze ho mas ale porad ve vypisu mixeru, mi ale prijde ze si ten blacklist udelal nejak spatne.

Prikaz “lsmod” ti vypise zaveden moduly. Pokud tam tento bude ujisti se ze jsi to napsal do spravneho souboru /etc/modprobe.d/blacklist a napsal si tam “blacklist snd-atiixp-modem”. Krom toho muzes zkusit pripsat do
/etc/modprobe.conf “options snd-atiixp ac97_codec=0” a pro jistotu to restartni.

No ve vypisu to uz je pac jsem ten modem z blacklisu odstranil, kdyz to bylo v blacklistu tak tam ta volba nebyla. Soubor /etc/modprobe.conf jsem nenasel mam ho vytvorit? Jedine co se mu podoba je /etc/modprobe.d/modprobe.conf.dist

Ano, /etc/modprobe.conf můžeš vytvořit.

No tak jsem zjistil ze v live CD Fedora 10 zvuk slape bez problemu mam podezreni ze problemem bude nova verze Alsy.

Zkus pomoci rpm -Uvh --oldpackage nainstalovat baliky alsy z instalacniho DVD.

Tak se mi to nepodarilo rozchodit :frowning: zadna mozna kombinace alsy a pulse audia nejde.

Panove, muzu vam rictm, ze to neni tak “simply” zklousel sem odinstalovat pulse audio, nepomohlo. Kdyz sem vylistoval kolik aplikaci ho po me chce, tak sem se az leknul.

Pro nedostatek casu, sem byl nucen toto laborovani odlozit, nicmene je to palcivy problem, ktery se musi vyresit. Jelikoz je pro me prace s hudbou jednou z priorit, kdyby mel kdokoli jakykoli napad jak to resit, prosim pomozte.

Jen pro informaci mam integrovanou zvukovku Realtek ALC850