Problém se síťovou tiskárnou.

Ahoj,
mám menší problém po upgrade z F21 na F23 s tiskem. Máme Canon C2225i, co je síťová tiskárna. Ve F21 vše fungovalo normálně, ale ve F23 když dám tisk tak se úloha pošle, na tiskárně je vidět požadavek na tisk i je vidět jméno, pin, stav úkolu je OK, ale přijaté stránky 0 vytištěno 0.

Díky za rady.

U nás ve firmě máme taky síťové tiskárny od Canonu a nemám s nimi ve Fedoře 23 problém. Možná se nějak špatně přenesla nastavení při upgradu.
Zkusil bych tu tiskárnu odstranit a nastavit znovu. Pokud nepomůže, tak si nastav logování v CUPSu a podívej se, co to hlásí.

Logování se nastaví tak, že se v souboru /etc/cups/cupsd.conf změní LogLevel z info na debug. Potom je potřeba restartovat CUPS: sudo systemctl restart cups.service
Logy to potom posílá do journald (nástroj journalctl).

Ty logy nám tu případně nasdílej, ať víme trochu víc, co se tam děje.

Já podobný problém získal stejným upgradem (a není to jediné bebí systému)!
U mě akorát stačilo zaměnit ovladač (PID - se tomu říká?) za ten, co jsem si ve své vlastní paměťové mlze pamatoval, když jsem ho kdysi dávno zkoušel metodou pokus-omyl, předhodil ho tam a bylo; tiskárna zas jede. Na výběr těch PID bývá u každé tiskárny asi víc, takže - zvlášť asi u starších tiskáren - to jinou metodou jít ani nemusí. Nevím - takováhle je moje zkušenost s tou mou. Jó a nedej se zaskočit, když jsem kliknul na “Vybrat ze seznamu”, ťutík se točil, točil a točil, než seznam nabídnul, snad dvě tři minuty v kuse! Si jeden až myslí, že se to nějak raflo… Asi se to tahá od protinožců (:P)

Nemyslis spis PPD (postscript printer driver)?

No jasně že jo. To už je věkem, omlouvám se; lepší už to nebude.
Když pomineme tenhle minel, doufám, že úplně zcestně jsem snad neradil, ne?!?