Problém se sítí ... MTU, tcp_window_scaling ?

Zdravím všechny,

nainstaloval jsem Fedoru (10 x86_64) kamarádce na nový počítač. Vše jsem nakonfiguroval, důkladně prověřil a po připojení k její síti a jejímu providerovi najednou jedou ve Firefoxu i Opeře jen některé stránky. Jiné se nezobrazují vůbec nebo se zobrazují nekompletně.

Našel jsem nějaké rady a vyzkoušel jsem:

snížení MTU
(ping -M do -s 1472 hlásilo že dostupné MTU je 1400)

• tedy zkusil jsem něco jako ifconfig eth0 mtu (s různými hodnotami od 300 do 1400)

vypnutí možnosti větších tcp oken než 64k (a kdečeho dalšího)
echo 0 > /proc/sys/net/ipv4/tcp_window_scaling
echo 0 > /proc/sys/net/ipv4/tcp_timestamps
echo 0 > /proc/sys/net/ipv4/tcp_moderate_rcvbuf
echo 0 > /proc/sys/net/ipv4/tcp_ecn

Nic z uvedeného ale v tomto případě nezabralo, ačkoliv by podle kdejakých diskuzí mělo jít o prověřené postupy k řešení identických problémů. Napadá vás prosím někoho co zkusit dalšího?

Jesli to neni tajne - jaky toje provider? Pouziva kabelovy modem? Zkusil si vypnout IPv6 - predevsim resolving (ve FF about:config, hledej ipv6). V linksu to funguje? Pri nejhorsim nasad tcpdump a monitoruj, zda chodi spravne odpovedi od DNS serveru - mimo jine zkontroluj nastaveni DNS. Tento problem se stava pokud mas dva DNS servery (napr. v dnsmasq) a on je pravidelne strida, ovsem nektery nemusi odpovidat, napr. z duvodu, ze nepodporuje preposilane DNS requesty (napr. pri pripojeni pres dalsi router).

Pokud by to bylo v DNS zkus nastavit jiny DNS server. Muzes zkusit tohle pridat do /etc/resolf.conf

nameserver 24.121.85.2
nameserver 207.192.213.44

Tyhle DNS funguji pro me, ale nedoporucuji pouzivat na stalo(jsou v USA bohuzel v Cechach nemam zadny vyzkouseny).

Děkuji za náměty k řešení.

Poskytovatelem připojení je Franea s.r.o. (nějaký lokální poskytovatel z Kroměříže). Měli by pro mne udělat preroutování portů, ať se na ten comp dostanu přes SSH a třeba i VNC. Zatím to bylo o navádění po telefonu a po icq.

Během neděle jsem ale ještě zkusil věc, o které jsem se výše nezmínil. Povolili jsem tomu compu přístup na můj squid a výsledek byl zcela stejný. Ačkoliv log squidu vypadal zcela v pořádku. Konfliktní stránky jsme zkusili stáhnout wgetem a ani on nehlásil žádný problém. Snad ty porty pro mne dnes přesměrují (měli to udělat v sobotu) ať se s tím pohneme z místa dříve než se tam někdo nasere a nainstaluje tam windowsy. :frowning:

Tak nakonec zabraly obě rady. Hlavně vypnout ipv6 ve firefoxu a nastavit dns na nějaké, které bezpečně bez problému běží. Děkuji za pomoc. Zkoušel jsem cokoliv dalšího v přesvědčení, že s dns není problém a že podpora ipv6 je blokována jen prostě tím, že není povolena v konfiguraci síťové karty.

Mozna kdyby to nekdo jeste potreboval:

Tak pustim Firefox:

1. do polozky adresa dam about:config a enter
  2. ve filtru natukam ipv6
  3. v okne podtim najdu volbu network.dns.disableIPv6 a zmenim ji z False na True