Problém s tigervnc

Koukám, že už tu stávám štamgastem… 8-(

Mám dva prakticky stejné počítače (liší se jen výrobním číslem). Označme je jako počítač A a počítač B.
Na obou je Fedora 20 64b s XFCE.

Dále je na obou instalován tigervnc-server.

Když se připojím na počítač A , mám funkční virtuální obrazovku se vším všady co je potřeba a co jsem předtím jako lokální uživatel nastavil (panely, pozadí…). No problem. Akceptuje se správně geometry a color-depth z parametrů CLI.

Když se připojím na počítač B, vidím toto:
http://www.nadhera.name/download/snimek43.png

A konec. nedá se s tím nic dělat, na klávesnici nereaguje, myší se dají za- a odškrtávat ta nastavení vlevo nahoře.
Na obou počítačích je stejný soubor ~/.vnc/xstartup i .Xauthority.

Připojuji se jednak z Remmina na Fedoře 20 KDE i z VNC na Windows 7. Výsledek stejný.

Ten tigervnc používám i na Linux Mageia a i na PC-BSD, všude mi to chodí, jen tenhle jeden počítač si postavil hlavu.

Co ještě může být špatně?

To co vidis je vnc server bez desktopu. Takze hledej problem ve spousteni vnc serveru, resp. xstartup souboru. Z toho co pises neni jasne, zda vnc server poustis jako extra Xsession nebo z prostredi nejakym klikatkem na aktualni desktop.

No, taky mám takový pocit, v BSD byl podobný problém, který jsem vyřešil úpravou souboru xstartup, ale proč to na jednom počítači jde a na druhým ne? Když dotčené soubory mají stejný obsah?
Vnc server spouštím buďto z lokálního sezení pomocí příkazového řádku nebo dálkově přes SSH.
Takhle:
vncserver :1 -geometry 1400x920 -depth 24
Se stejným výsledkem.
Ale problém mezitím vyšuměl. Ten počítač jsem stejně musel přeinstalovat.