problem s spamassassinem a calmav

nemáte někdo zkušenosti s rozjetim emailového serveru podle tohodle návodu http://cs.wikibooks.org/wiki/Linux_jako_server/Etch/Pošta#AntiSpam_a_AntiVirus:_Amavis-new.2C_ClamAV.2C_SpamAssassin ? já jsem zkusil rozjet smtp (Postfix) a imap (Dovecot) server s antivirovým a antispamovým řešením, ale bohužel mam problém se spamassassinem. nemůžu najít soubor “15-content_filter_mode”.
pak se v návodu píše:

  • “SpamAssassin po nainstalování nejede (možná si té hlášky v Aptitude všimnete;o). Je potřeba v /etc/default/spamassassin nastavit ENABLED na “1” a SpamAssassin uvést do chodu:”,

jenže v uvedené ceste soubor spamassassin není a ani žadný jiný spamassassin s položkou ENABLED sem nenašel

  • dále se tam píše že po restartu amavis “…si necháme ukázat posledních hafo řádků v syslogu, kde budeme hledat, že ANTI-SPAM code byl “loaded”.”

jenže já tam mam naopak “Apr 15 21:54:38 kladno amavis[3671]: ANTI-SPAM code NOT loaded”. mam podezření, že to je tim, že nevím kde nastavit to ENABLED na 1 a pak taky odkomentování @bypass_spam_checks_maps sem udělal v jiném souboru (/etc/amavisd/amavisd.conf).

stejný problém se mi děje s calmav, taky je v logu Apr 15 22:40:18 kladno amavis[6905]: ANTI-VIRUS code NOT loaded

dále nevim kde sehnat utilitku sa-update , která stahuje aktualizace spamassassinní databáze do /var/lib/spamassassin.

celej výpis messages po restartu amavisd je zde http://pastebin.sk/en/13067/

neporadíte někdo?

Tedy prvni radka toho navodu zni zajimave:
“Pozor, tento návod je právě tvořen, nic podle něj nenastavujete - jedině na vlastní rizoto! :o)”

No budiz, zbytek problemu je v tom, ze to je navod pro debian a ty to, predpokladam, zkousis na Fedore. Ta muze mit baliky zkompilovane jinak a v jinych verzich, takze se neni co divit, ze se nastaveni provadi trochu jinak.

V F9 je sa-update normalne soucasti baliku spamassassin v /usr/bin/, konfiguracni soubor v /etc/sysconfig/spamassassin… mozna by to chtelo nekde precist trochu vic nez jeden navod.

to že je návod pro debian vim. tebou uvedené konfigurační soubory jsem taky našel a návodů jsem četl celkem dost na mnoha linux webech, usenetu apod., né že by mi to prozatím k něčemu bylo, páč testovací vir prošel serverem jako maslem:| … zítra si jdu do knihovny půjčit 2 knížky o Postfixu. diky za radu