problem s RAR ve F11

Dobry den. Nikdy jsem s RARem problem nemel, az ted, kdyz jsem presel na F11. Nainstaloval jsem standartne pres yum unrar, ale kdyz kliknu na jakykoliv balicek .rar tak se otevre program Ark a zacne nacitat archiv… a nacita a nacita a nacita az nenacte. Konzole hlasi tohle:

bash: /usr/local/bin/rar: /lib/ld-linux.so.2: bad ELF interpreter: Adresář nebo soubor neexistuje

Pri hledani baliku ld-linux.so.2 jsem se nejdal dostal na nejake cinske stranky, kde jsem mezi tim jejich rozsypanym cajem, co pouzivaj misto pisma nasel

yum install d-linux.so.2

Bohuzel zadny takovy balik nemam dostupny a pritel google mi zatim nerekl, v kterem repozitu se nachazi. Vlasne ani nevim, jeslti by neco resil, mozna je chyba nekde jinde. Poradi nekdo pls?

Balik unrar vubec program rar neobsahuje a uz vubec ne v /usr/local. Nemas tam nejake smeti z jinych instalaci?

Co obsahuje balicek s unrar zjistis prikazem
rpm -ql unrar

ta chyba je celkem divna a zmena ze v /usr/local/bin/ mas bashovy skript, ktery se jmenuje “rar”, pri jeho spusteni se zrejme pousti neco dalsiho, co ovsem zrejme nepochazi z F11 a nemuze najit odpovidajici knihovnu /lib/ld-linux.so.2, kterazto je v drivejsich instalacich Fedory v glibc-2.9

Tzn. podle me tam mas rucne nainstalovany nejaky stary rar kdoviodkud a balik unrar se nikdy ani nepouzival.

jo tak to bylo ono. nastesti jsem nasel ten puvodni starej rar a odmazal vsechny soubory, preinstaloval unrar a jede v pohode. diky!