problem s pripojenim

Ahoj,
s linuxem sem uplnej zacatecnik a chtel bych se zeptat jak se pripojit s fedorou k siti pomoci sitove karty Realtek RTL8139/810x, procetl jsem si navod ale nejsem z toho nijak moudrej. Nevim jestli mam instalovan ovladac a jestli se ip adresa zjistuje automaticky nebo ji je treba nejak zadat rucne.

mam jeste moznost se pripojit pres wifi pomoci Intel® PRO/Wireless 2915
je postup pro pripojeni stejny jako pro Intel IPW2200 b,g.

predem dekuju za vase rady

Jestli se jedna o klasickou ethernetovou kartu, tak na 99% nebude zapotrebi instalovat zadne ovladace. Linux by si mel IP adresu zjistit sam. V mem konkretnim pripade stacilo akorat strcit kabel do pocitac a zmacknout tlacitko power. V pripade pripojeni pres wifi by situace asi byla o neco slozitejsi.

Macky

dekuju za radu uz sem to vyresil musel sem zadat ip ruzne, protoze mi jede net pre dns servery atd…

ale jeste bych potreboval poradit s tou wifinou. nevis jak nato. tady bude asi potreba nejaky ovladac ze?

pablik

pri aktivovani zarizeni v nastaveni site mi to pise
Zařízení ipw2200 eth1 zřejmě není přítomno, odkládám jeho inicializaci.

diky za rady pablik

O ipw2200 se tady uz psalo. Budete muset postupovat podle toho popisu. Problem je tusim v tom, ze musite mit firware z vaseho ovladace pro windows. Jak ho vyextrahovat a kam nahrat je tu doufam nekde popsano. Jinak jiste poradi google.

yum install ipw2200-firmware
…balik je v livna repo

Ahoj prosim nevite nekdo proc me to pise toto, kdyz chci nainstalovat wifinu??
nechapu proc to pise ze neni souborem ani adresarem. Postupoval jsem podle navodu
Dekuji.

[root@localhost hypnos]# mkdir tmp
mkdir: adresář tmp' nelze vytvořit: Soubor již existuje [root@localhost hypnos]# mv ~/Desktop/*-2.4.tgz ~/tmp mv: cannot stat/root/Desktop/*-2.4.tgz’: není souborem ani adresářem

Protoze to delate jako root a nechapete co delate.
Mate si ve firefoxu stahnout ten balik (tim se ulozi do adresare ~/Desktop uzivatele ktery firefox pustil). Pak balik presunout do adresare ~/tmp ktery vytvorite a tam ho rozbalit.

no dit to jsem se snazil tim prikazem
[root@localhost hypnos]# mv ~/Desktop/*-2.4.tgz ~/tmp
ale nejde to.

Myslite tedy ze se jako root nemam prihlasovat JO?

Dekuji za odpoved.
Delal sem to tötiz podle navödu a proto to nechapu ze to nejde.

soubor *-2.4.tgz jste si nejspis stahnul jako uzivatel hypnos, tudiz se bude nachazet v /home/hypnos/Desktop/ a ne v /root/Desktop z ktereho se ho snazite premistit pomoci mv.

prikaz Vam bude tedy nejspis fungovat, pokud nebudete prihlasen jako root. ( jako root se prihlaste az v okamziku, kdy budete potrebovat soubory nainstalovat nekam do systemovych casti filesystemu, obvykle tedy az pri pouziti make install ).

Muzu vam taky napsat navod type “Copy and Paste”, ale spis bych doporucil nad navody premyslet a podivat se na zaklady prace v prikazove radce.