Problém s přihlašováním

Mám problém, že když chvíli nepracuji na notebooku, tak se mi gnome zamkne (pravděpodobně stejný princip jako winXP). Pro návrat po mě chce samozřejmě heslo uživatele ale ať ho zadám jak ho zadám - píše nepodařilo se ověřit. Na starém notebooku jsem to vyřešil přepnutím živatele a pak to jelo ale tady mi to zamrzne při této vlbě. Nestalo se to někomu z Vás také, Pokud ano, poraďte mi prosím jak jste to opravili

Díky

Jednou nebo dvakrat sem mel tez pocit ze se mi to stalo, ale povazoval jsem to za svou chybu. Bohuzel nevim cim to je. Podle me je nejak spatne prepnuta klavesnice. Zkousel si prepnutim do konzole a zpatky? Pokud se ti to stava casteji, muzes se podivat do .xsession-errors, Xorg.0.log a messages jesli najdes nejaky priznak o co jde?

Mam dva kompy,na jednom Fedoru 11 (586) a druhy s Fed 11 (86_64). Tak si zkousim vse mozne ,propojeni atd. Nevim ale jak nastavit automaticke prihlasovani.V mem stadiu poznavani Linuxu , je celkem voprus co chvilku ,kdyz je jeden komp chvili v necinosti,tak zase vkladat heslo.Objevi se ta start. obrazovka Heslo…A porad dokola…
Jak to muzu vyradit…??

dik za tip

Nemas nahodou na mysli uzamceni po startu setrice obrazovky? System / Volby / Setric obrazovky – odskrtnout “Uzamykat obrazovku …”

to je vono . dik

covex napsal(a):

Jednou nebo dvakrat sem mel tez pocit ze se mi to
stalo, ale povazoval jsem to za svou chybu.
Bohuzel nevim cim to je. Podle me je nejak spatne
prepnuta klavesnice. Zkousel si prepnutim do
konzole a zpatky? Pokud se ti to stava casteji,
muzes se podivat do .xsession-errors, Xorg.0.log a
messages jesli najdes nejaky priznak o co jde?

Děkuju, nakonec jsem to vyřešil instalací F11 a všechny problémy tohoto typu byly pryč…