Problem s nabehnutim grafiky na LCD (DVI)

Mam LCD monitor Samsung SyncMaster 710T, propojeno pres DVI. Pri instalaci FC4 jsem sice nastavil spravny monitor, ale pri startu, jakmile se nahodi graf. uziv. rozhrani (x.org), tak mi hned prestane fungovat obraz. Monitor se tvari, jako by nedostaval vubec zadny signal. Pritom CRT pripojene pres analog normalne funguje. Poradite, co s tim? Mam Ati Radeon 9100
Upozornuju, ze jsem lamka, tak prosim polopatisticke odpovedi.
Dekuji

Dva mozne problemy:

1. obnovovaci frekvence
  2. nepovoleny DVI vystup

ad 1. LCD panely nemaji a nepotrebuji mit tak vysokou obnovovaci frekvenci jako CRT monitory. Prijde mi ale divne, pokud FC4 ten monitor zna, ze by nastavila spatne jeho parametry, pripadne ze by si je nevycetla z montioru. Nenastavoval jste si obnovovaci frekvenci sam?
Parametry monitoru jsou ulozeny v /etc/X11/xorg.conf
v sekci

Section “Monitor”
Identifier “Monitor0”
VendorName “Monitor Vendor”
ModelName “Dell 2005FP”
Option “dpms”
HorizSync 30.0 - 81.0
VertRefresh 56.0 - 76.0
EndSection

Podstatne jsou radky horizsync a vertrefresh, pokud je mate vyplneny, nemelo by tam byt vic nez neco jako 30-80 a 50-70.

ad 2. pokud pouzivate fglrx driver pak je option k povoleni DVI konfiguracnm nastroji - nez ho pouzijete zazalohujte si xorg.conf!
Pokud ne pak bych jeste zkusil vypnout pocitac, pripojit monitor pres DVI a opet ho zapnout a nabootovat linux.

V xorg.conf je uvedeno

Section “Monitor”
Identifier “Monitor0”
VendorName “Monitor Vendor”
ModelName “Samsung SyncMaster 710Tplus/711T/712T (Digital)”
DisplaySize 320 240
HorizSync 30.0 - 81.0
VertRefresh 56.0 - 75.0
Option “dpms”
EndSection

takze by to melo byt v poradku.

Netusim, jeslti pouzivam FGLRX driver, ale po napsani fglrx do konzole se nic nestalo.

Pokud si nestahoval ovladac ati z ati.com pak fglrx nepouzivas (fglrx je jmeno toho ovladace).

Narazil jsem zatim na toto:
http://www.stanchina.net/~flavio/debian/fglrx-archive/msg00882.html
Pripadne zde (hledej DVI (digital) output not working):
http://xoomer.virgilio.it/flavio.stanchina/debian/fglrx-installer.html

Mohlo by tedy pomoci pridat radek
Option “MonitorLayout” “TMDS, AUTO”
pravdepodobne ale do sekce
Section “Device”
nikoli do Section “Monitor”

Diky moc, tohle zabralo!

Ja mam notebook IBM thinpad R30 a nespustim ani pri installaci anakondu vypisuje mi to unknown monitor… no a kdyz to bez grafickyho rozhrani tak sem taky pak v koncich, protoze sem lama a nevim jak to vyresit pres konzoli… :frowning: myslim ze je to display XGA

Problem neni ve velikosti displaye ale ve spolupraci graficke karty a displaye. Vetsina LCD je pomerne standardni a ani u tohoto notebooku bych v nem necekal nejaky problem. Jde spis o to jaka je v tomto notebooku graficka karta. Instalace v textovem rezimu by mela byt identicka jako v grafice, akorat tam nejsou obrazky a povidani, nastaveni jsou stejna.
Pote by uz system mohl do nouzoveho grafickeho rozranni nabehnout a v nem muzete zkusit pustit system-config-display a pohrat si s tim, pripadne stahnout ovladace ati resp. nvidia ci co to v tom je.