problém s myší Genius GM-03009U

Zdravím všechny! Mám problém s myší. Na Fedora9 jsem používal myš Genius GM-03009U - až doteď bez problému. Dnes se přestal pohybovat kurzor po obrazovce. Když zmáčnku nějaká multimediální tlačítka, tak se na obrazovce (Gnome) zobrazí ukazatel hlasitosti, takže myš existuje a funguje. Jen neukazuje polohu. Kurzor (šipka) je vidět, ale nepohybuje se. Když myš píchu do NB s WinXP, tak funguje bez problému. Když do počítače dám jinou myšku (Saitek M166) funguje bez problému.
Prosím o radu jak na to a předem děkuju!

Mimochodem, když nabíhá systém, došlo k jedné změně: dříve se objevila hláška něco jako: starting udev a potom se hned objevila modrá obrazovka s možností zobrazení detailů. Teď se rovnou zobrazují detaily a modrá obrazovka se objeví až s možností přihlášení uživatele do systému.

Ted se tu na to nekdo ptal:
http://forum.fedora.cz/read.php?3,13805
Bohuzel to bude asi nejaky problem s aktualizaci…:frowning:

https://bugzilla.redhat.com/show_bug.cgi?id=456936

to COVEX:

děkuji, podle toho návodu jsem to zprovoznil. Jinak souhlasím s výrokem, že v momentě, když zrovna všechno funguje, by se měly vypnout aktualizace. :slight_smile:
Pokaždý něco přestane fungovat :expressionless:

omlouvám se, že opět otravuji :frowning:

opět jsem hloupě nechal nainstalovat nějaké bezpečnostní aktualizace a opět mi přestala fungovat myš.

1, Když zpustím GNOME, funguje tak, že se při stisknutí levého tlačítka podaří otevřít soubor umístěný na ploše (ale už při stisknutí, ne při uvolnění… takže třeba není ani možné přesunout ikonu po ploše).

2, Když se pokusím spustit nějakou aplikaci na panelu rychlého spuštění (doufám, že tak nějak by se to mohlo jmenovat), při stisku levé myši se pouze ukáže takový ten kříž se šipkami, jako bych mohl tu ikinu někam přetáhnout. Když chci skutečně něco spustit na tomto panelu, musím použít pravé tlačítko, které otevře kontextové menu, kde vyberu Launch.

3, Když se poté vrátím dolu na pracovní plochu a chci zase levou myší otevřít nějaký soubor, je už levá myš úplně mrtvá.

4, naopak třeba ve Firefoxu myš funguje chvilkami správně (levou můžu otevřít menu File a pravou rokliknout kontextovou nabídku) a chvilkami jsou obě tlačítka mrtvá.

Když si tam dám jinou myšku (Saitek), funguje vcelku úplně normálně, jenom drapnout ikonu nějakého souboru na ploše a přemístit ji někam jinam také nelze.

tak zpět, i tato myš mění svoje chování průběžně a teď už se mi nedaří otevřít levou myškou dokumenty na ploše :frowning:

Zde je můj xorg.conf:

Xorg configuration created by pyxf86config

Section “ServerLayout”
Identifier “Default Layout”
Screen 0 “Screen0” 0 0
InputDevice “Keyboard0” “CoreKeyboard”
InputDevice “Mouse0” “mouse”

EndSection

Section “InputDevice”

keyboard added by rhpxl

Identifier  "Keyboard0"
Driver      "kbd"
Option	    "XkbModel" "pc105"
Option	    "XkbLayout" "us,cz"
Option	    "XkbOptions" "grp:shifts_toggle,grp_led:scroll"

EndSection

Section “InputDevice”
Identifier “Mouse0”
Driver “mouse”
Option “Protocol” “auto”
Option “Device” “/dev/input/mice”
Option “Buttons” “10”
Option “ZAxisMapping” “4 5 6 7”
Option “Emulate3Buttons” “no”
EndSection

Section “Device”
Identifier “Videocard0”
Driver “nv”
EndSection

Section “Screen”
Identifier “Screen0”
Device “Videocard0”
DefaultDepth 24
SubSection “Display”
Modes “1440x900”
Viewport 0 0
Depth 24
EndSubSection
EndSection

Původně jsem měl podle výše uvedené diskuze nastaveno:
Option “ZAxisMapping” “4 5 6 7”

ale také nefungovalo, tak jsem zkusil pomocí Xorg -configure vydegenerovat nový xorg.conf a upravil to podle toho. Také bez úspěchu.

Může prosím někdo pomoci? Předpokládám, že pes bude zakopaný v xorg.conf…

díky moc!

To se mi stalo pred par dny taky. Pomuze opetovne odmazani sekce InputDevice pro mys (a samozrejme i jeji vazby v ServerLayout) :slight_smile:

Sláva Ti sgf! Nedovedeš si představit, jak těžký je život bez toho hlodavce :smiley:

A co když mě to dělá to samý (dvoj až troj kliky, samokliky…) přestože v xorg.conf nemám o myši vůbec žádný záznam?
Fedora 9, myš genius GM-04003P

V F9 by se melo jednat o neznamy problem, nebot je tam jina verze Xserveru. V pripade ze se skutecne nejedna o vadny HW, tak zkus aspon nahlednout to /var/log/Xorg.0.log pripadne nam sem pridat vystup

grep -i mouse /var/log/Xorg.0.log

jesli z toho neco vykoumame.