problem s logwatch reportem

v crontab sem mel po instalaci FC9, mimo jine 02 4 * * * root run-parts /etc/cron.daily
jelikoz v cron.daily mam 0logwatch, tak mi chodili reporty v cca 4:30 rano.) kdyz zmenim v crontab cas spousteni cron.daily na 02 7 * * * tak mi ale logwatch report pride 2x, v 7:02 a 7:30!?
nevite nekdo proc?

Nemas pusteny jeste anacron?

Cron kouka do /etc/crontab, /etc/cron.d/ a /var/spool/cron. Budes mit pravdepodobne nekde nejakou duplicitu.
Muzes zkusit tohle grep -r logwatch /etc/cron* /var/spool/cron melo by ti to ukazat kde se vsude spousti logwatch.

duplicitu, která se projeví v 7 ráno, ale ve 4 ne?!

1. nicméně grep -r logwatch /etc/cron* /var/spool/cron my vyhodil http://openpaste.org/en/16148/, kde mi nepříde že by bylo něco co by to dělalo

2. /var/spool/cron je “DELAY=1”

3. anacron v procesech nenajdu (ps -e | grep ana), ale máš pravdu že v /etc/cron.d/anacron je “02 5 * * * root /usr/sbin/runanacron” (ale v po 5 hod. mi nic nechodí).
    v runanacron je http://openpaste.org/16149/. z obsahem si ale popravdě řečeno nějak nevím rady, co přesně to dělá a jestli to může mít souvislost.
    z téhle posloupnosti příkazů:

md5sum="echo ${HOSTNAME} | md5sum"
hexvalue="${md5sum:0:3}"
decvalue="printf "%d" "0x${hexvalue}""
T_DELAY=$[ ${decvalue} / ${DELAY} ]
sleep $T_DELAY

tak nějak spíš jen tušim, že si $HOSTNAME vytváří dobu po kterou se má proces pauznout. ani přesně netušim proč se mi runanacron spouští.

To vyplyva z funkce anacronu - pouziva se hlavne na desktopu kde spousti “prosvihnute” cron joby pokud byl pocitac vypnuty, ale az nejakou dobu po startu pocitace (aby se hned po nastartovani nepoustely kvanta procesu). Napadlo me, ze by mohl mohl ze nejakeho duvodu povazovat ten tvuj cron job za prosvihnuty a pustit ho, nacez si ho pustis znovu cronem - protoze runparts pousti vsechno mozne z /etc/cron.daily. Nezkouseli s posunout ten runparts treba na 9h jesli se oba ty maily posunou?
Pripadne si zkus to /etc/cron.daily pridat nejaky job, ktery ti jen posle zpravu ze byl pusten… apod.

problém pravděpodobně vyřešen a bylo to nejspíš triviální. holt není vhodné spouštět anacron před cron.daily .)