problém s instalací programů

Zdavím. Nedávno jsem si na svůj notebook nainstaloval Linux Fedora Core 6 a vyskytl se tento problém. Když si chci nainstalovat jakýkoliv program *.rpm, třeba i z instalačních cd, tak se mi zobrazí okno z hlášením: Nepodařilo se získat informace o softwaru. Možná není dostupné síťové připojení. Znamená to snad, že pro instalaci programů musím být připojen na internet? A co mám dělat když tuto možnost nemám?

Zd
vsechny programy se stahuji z repozitaru na internetu, takze pokud nemas internet je treba mozny si stahnout cely repositar a vypalit si ho treba na dvd (nekde se to tady myslim resilo)

A nebo si stahnout nekde ten balicek a donest si ho na tvoji fedoru - i kdyz to by ses asi nachodil, protoze vetsina programu potrebuje plno ruznych knihoven mit pred samotnou instalaci jiz nainstalovane

Nastroje na instalaci jsou nakonfigurovany pro instalaci z netu. Pokud nemate pripojeni doporucuji vasi poroznosti nas navod
http://wiki.fedora.cz/doku.php?id=navody:repozitare#jak_pridat_lokalni_repozitare_napr._cd_dvd_hdd

Možná by bylo lepší zajít jednou někam na internet (škola, net kavárna) a tam nainstalovat jednou co potřebuješ.