Problém s garfikou a ovladačem

Nainstaloval jsem Fedoru 19 64bit a když stisknu win tlačítko (nebo najedu do rohu) tak se zobrazí panel s ikonama a celý wallpaper (ať je nastavený jakýkoliv) se změní na černou a když přejíždím přes ikony, tak jen zběsile problikávají. Seznam všech programů ani není vidět, jen zobrazí “Časté” nebo když začnu psaním vyhledávat, ale obraz je celý trhaný a chová se divně. Když jsem v zobrazení plochy, tak tam se obraz chová normálně (včetně wallpaperu). Myslel jsem si, že to bude problém nouveau ovladače, tak jsem nainstaloval nvidia ovladače (jako vždy v minulosti a nikdy nebyl problém) jenže se při bootováni zaseknu na “Started Avahi mDNS/DNS-SD Stack” a je vymalováno. Když odstraním nvidia ovladač, tak vše jede tak, jak jsem popisoval výše. Vyzkoušel jsem i Cinamonn a tam to jelo v pohodě, jenže já si zvyknul na gnome-shell a nechci to měnit. Grafiku mam MSI NX7950GT GeForce series 7.

[root@localhost bana]# glxinfo | grep -i render
direct rendering: Yes
OpenGL renderer string: Gallium 0.4 on NV49
GL_NV_blend_square, GL_NV_conditional_render, GL_NV_depth_clamp,

Prosím o radu co s tím. Nemám bůhvíjak velký znalosti abych to zpravil.

Děkuju

Pises se sis na GS zvykl, takze uz si ho nekde na necem se stejnym HW pouzival?

Jasně. Stejnej počítač a gnome-shell od Fedory 15 a před tím už od Fedory 5 + nějaký čas s Ubuntu a Ubuntu Gnome a nikdy tenhle problém nebyl, až teď.
Vždycky jsem používal proprietální ovladače od nvidie a fungovaly suprově.

Zkus s tím nVidia ovladačem nějaký starší kernel. Měl bys mít dva starší kernely přímo v GRUBu, případně můžeš doinstalovat nějaký z Koji.

Tak jsem vyzkoušel nainstalovat nvidia ovladače pro starý kernely, ale dělalo to stejně, při bootování zásek a konec. Když ovladače odinstaluju, tak systém naběhne, ale s tim divným chováním, jak jsem popisoval. Vždycky jsem používal kmod-nvidia ovladač, ale koukal jsem, že ta moje grafika (series 7) byla přesunuta do ovladačů řady 304, a s těma jsem to zkoušel, tak jestli to nesouvisí s tim.

Díky

Situaci s ovladacemi od nvidie presne nesleduju, nicmene v repozitari je aktualne
xorg-x11-drv-nvidia (nejnovejsi aktualne 319?)
xorg-x11-drv-nvidia-304xx
xorg-x11-drv-nvidia-173xx

Nvidia historicky dela to, ze produkty, ktere povazuje za prilis stare vyradi z podpory v novych ovladacich a rekne ze jsou podporovany jen do urcite verze - zde napr. 304 a pak uz nic. verzi 304 pak uz malokdy aktualizuje pro napr. pro novy Xserver i kdyz rady 173 evidentne jeste nekdo udrzuje pri zivote. Byvala jeste nejaka starsi, ale ta uz dneska v repozitarich neni (96?). Tim nvidia nuti lidi kupovat si novejsi grafiky.

Takze si nainstaluj 304xx a snad to bude fungovat, nekoukal jsem ale do popisu zda to je pro tu tvoji spravne.

Ahoj,

měl jsem podobný problém a má ho víc lidí. Takže tady je moje řešení:
RPMFusion rezignoval asi na změny, protože zpráva o tom, že pro kernel 3.11.1* nefunguje akmod je tu už dlouho. Jejich řešení je ale asi vyčkávání, až se to opraví v nějáké aktualizaci nebo popřípadě nové verzi jádra. (kmod je ztracenej)

jako root:

rpm -Uvh ‘http://download1.rpmfusion.org/free/fedora/rpmfusion-free-release-stable.noarch.rpm
rpm -Uvh ‘http://download1.rpmfusion.org/nonfree/fedora/rpmfusion-nonfree-release-stable.noarch.rpm
yum -y update
wget -c ‘http://www.linux-ati-drivers.homecall.co.uk/nvidia_3.11-kernel/akmod-nvidia-304xx-304.88-3.fc19.x86_64.rpm
yum -y localinstall akmod-nvidia-304xx-304.88-3.fc19.x86_64.rpm
reboot

OMG funguje to!!
Děkuji za funkční návod. Ovladače jedou v pohodě a to trhání obrazu v seznamu programů je taky pryč.
Nepokazí to budoucí aktualizace?

Děkuju Vám všem