problem s fonty v mplayeru

Uz nevim co mam delat. Fonty v mplayeru at delam co delam jsou stale tak velke, ze temer prekryvaji film. V podstate se na to neda divat. Puvodne jsem nastavoval mplayer dle navodu tu na fedora.cz, ale kvuli tem fontum jsem zkusil i jine navody, ale stale to ve vysledku vypada stejne. Font je tak veliky ze se na to neda divat. Pokud mel nekdo stejny problem a zna reseni - budu rad za kazdou radu.

diky moc

(2.6.20-1.2933.fc6, mplayer-1.0-0.72)

Jeste jsem zapomel napsat, ze se jedna o gmplayer nikoliv o mplayer pousteny z shellu. Tam vse funguje v poradku. Problem je jen s kdyz poustim filmy pres graficky gmplayer.

Nechapu proc je rozdil mezi tim co dela gmplayer a mplayer, kdyz gmplayer jen jen graficke rozhranni k mplayer. Oba by meli pri startu pouzivat stejny konfiguracni soubor a to nejdrive /etc/mplayer/mplayer.conf a pak to co mate v ~/.mplayer/ kde jsou vase osobni nastaveni.
Mplayer pouziva fonty z /usr/share/mplayer/. tam je symbolicky odkaz na font ktery se ma pouzit a to ve velikostech od 14 do 28. Muzete zkusit presmerovat link na nejaky mensi.

Prave proto uz jsem si nevedel rady a pisu sem. Vim kde je konfiguracni soubor, vim kde jsou fonty, zkousel jsem mraky navodu. V mplayeru vsechno funguje tak jak chci. Zmenim li link na jiny font skutecne se font zmeni. Bohuzel pouze v mplayeru. Gmplayer trucuje. Pokusim li se udelat zmenu v mplayer.conf mplayer zmenu vezme gmplayer ne.

gmplayer ma jeste svuj config gui.conf. Poeditujte preferences v gmplayeru. Ja mam nastaveno: sekce Font - proportional to movie diagonal

Nastaveni gmplayeru jsem zkousel ruzne a nekdy to pomuze. Napriklad se mi podarilo fonty zmensit (kupodivu zezloutli) nicmene tenhle pokus nesel aplikovat u vsech filmu. Fonty se posunuly a zmensily ale posunul se i film. Do gui.conf jsem koukal, ale nevim co tam editovat.

Nezbývá než přečíst manuál. titulkům je tam věnována rozsáhlá sekce.
Takze “man mplayer” … volby -subfont-autoscale -subfont-text-scale
Ale pozor musite pouzivat FreeType fonty - doporucuju.

2Kalidah: Kdyz on ma porad ten problem jen s gmplayer - tedy pokud pousti filmy pres gui, z cmdline to funguje. Coz ja teda absolutne nechapu.

Zkousel jste nekam presunout ten domovsky .mplayer jesli tam nemate neco shnileho?