problém s ethernet FC7

nevím proč, včera jsem nainstaloval na notes a něhalo v pohodě, dneska se nepřipojím na net.

mám FC7 s KDE a když si v Network configuration správně nastavím statickou IP (192.168.100.103), GTW, masku i DNS a dám aktivovat eth1, tak hned po pár sekundách (koukám na to přes ifconfig) se IP adresa sama změní (na 192.168.200.2) a v etc/resolv.conf se mi name server přepíše (z 192.168.100.1 na 192.168.200.129).

už jsem odinstaloval KNetwork Managera, protože jsem ho z toho podezíral, ale pořád stejné. vůbec nevím, jak z toho ven. děkuji za pomoc!

Pokud chces pouzivat statickou IP odinstaluje cely NetworkManager a nastav to pres system-config-network. NetworkManager mi prijde krapet nezraly.

tak jsem v Services - Service management zastavil NetworkManager a funguje. dík za pomoc!

když budu na koleji potřebovat dynamicky přidělenou IP, půjde to normálně přes Network configuration?

Malo by to ísť . A miesto NetworkManagera použi napr. WiFi-radar ( http://rpmfind.net/linux/RPM/fedora/devel/ppc64/wifi-radar-1.9.6-3.fc6.noarch.html)

Ano, akorat pak musis v network nastavit pouziti DHCP. Coz je trochu neprijemne, ze po startu to budes muset rucne zmenit a restartovat network.

hmm. musím vždy po startu aktivovat příslušný profil. nedá se to někde nastavit, aby to startoval sám? vím, že jsem s tím v FC6 problémy neměl

Co ma startovat sam? Moc nechapu dotaz…

nemám po startu aktivovanou síťovku eth1 (tu jedinou). musím pustit Network configuration, přihlásit se jako Admin a aktivovat ji ručně.

Jak si to nastavis tak to mas…:slight_smile: Bud si v klikatku zaskrtni startovat pri bootu nebo si v profilu kdesi v /etc/sysconfig/networking/devices/ifcfg-eth1 nastav ONBOOT=Yes. (to je ekvivalentni operace)

Dle mě bude stačit, když vypneš poblblej NetwokrManager v Systém/Správa/Nastavení serveru/Služby

Já byl nucen přestat ho používat úplně, jelikož jsem několikrát denně měnil statické ip + jsem využíval i dynamického rozdávání a NM to nepobíral. Ignoroval, že již systém nějakou ip (správnou ip) dostal a vesele dál čekal a nakonec oznámil, že není spojení.

to je to. NM už jsem dávno (díky Covexovi) vypnul a od té doby se připojím kamkoliv a kdykoliv.

bohužel to po startu musím vždy ručně nahodit. mám zaškrtnuto, aby po startu danou kartu aktivoval, v tom souboru /etc/sysconfig/networking/devices/ifcfg-Dynamicky (to je název jednoho profilu) je taky ONBOOT=Yes a stejně po startu musím tu kartu ručně aktivovat.

i jsem smazal ostatní profily, takže k tý eth1 mám již jen jeden profil, s dynamickou adresou.

hmm! je to nějaký zakletý. zjistil jsem, že bez NM se nedostanu k Apachi na localhost. musím pustit httpd, pak NM, aby byl dostupný localhost, tím pádem ale přestane fungovat eth1, protože mi mou statickou adresu nahradí čímsi jiným, takže pak musím NM vypnout a restartovat síťovku.

to vše při každém startu? to je dost drsný! nemáte prosím někdo nějaký nápad, jak to vše vyřešit? děkuji…

Co znamena "dostat se k Apachi na localhost’? To jako ze kdyz zadas do prohlizece localhost tak se ti nezobrazi lokalni web server? Pak mas spatne /etc/hosts.

nevím. je to možné. můj hosts přikládám, ale o chybě nevím

Do not remove the following line, or various programs

that require network functionality will fail.

::1 localhost6.localdomain6 localhost6
127.0.0.1 lohalhost.localdomain localhost

jinak problém s tím localhost se projevuje přesně tak, jak píšeš. ifconfigem jsem zjistil, že mi po startu nejede ani síťovka eth1, ani loopback lo. ručně musím startovat eth1, ale lo nenaskočí, dokud nepustím NM.

Pokud ti nejde ani iface lo tak to je jasne ze nepujde localhost, ale jinak to je fakt zahada… nemas v NM nastavenyho neco jako ze zarizeni je spravovano NM?

kde by se něco takového nastavovalo? proběh jsem snad celý KDE a nikde jsem nastavení NM nenašel. jen v Services můžu nastavit, zda poběží, či ne.

No ja to nepouzivam ale mam takovy pocit ze kdyz je NM aktivni tak minimalne v GNOME je v liste ikonka, na tu staci kliknout pravym mysitkem a jsou tam nejake takove volby. Jak to najit v KDE to nevim.