Problem s drivery pro chipset NVidia nForce430

Neptal bych se,kdybych neprosel co se dalo.

mam na ntb cipovou sadu nVIDIA GeForce 6100 + nVIDIA nForce 430. Grafika mi jede bez problemu ale nenajdu vubec wlan kartu(integrovana). Ovladac se mi nepodarilo nikde sehnat. jsou ovladace na 64bitove semprony, taktez sem videl driver na chipset nForce 430,ale ten neobsahoval ovladac na wifi,kterou prave shanim. Nemuze mi nekdo pomoct, napr nejaky link na ovladac co by fungoval, nebo nejakou alternativni cestu jak to rozchodit? Po sehnani ovladace snad uz nebudemocslozite driver nainstalvoat(nemam pod linuxem zadnou zkusenost s instalem driveru) pomoci howto’s a for. Diky

Hmno, pokud neni ovladac obsazeny v nforce baliku z nvidia… tak s nejvetsi pravdepodobnosti rochodit nepujde. Je to cista spekulace, ale obecne komponenty v nvidia chipsetech jsou podporovany pouze nvidii a jejich specifikace nejsou verejne k dispozici a nikdo tedy nemuze napsat ovladac.

aha, tudiz asi nemam sanci ziskat ovladac na tu wlan kartu. melo by zkusit jen tak nainstalovat aktualni ovladac od nvidie,byt je v manualu psano,ze nejde o podporu wlan karty? asi ne ze?

Spis ne…