Problém při instalaci

Zdravím,

mám problém hned v úvodu instalace Fedory 6.
Při klasickém odentrování, tedy instalaci v grafickém módu se mi zobrazí pouze toto hlášení.
Při spuštění textové instalace modrá obrazovka plná různých znaků různých abeced. Ze stejného média jsem bezproblémově nainstalovat Fedoru 6 na notebook ale na PC jsem skončil jak jsem napsal výše.

Fedora 5 mi jde nainstalovat bez problémů.

Mám Pentium 4 3,4GHz 512 MiB operační paměti, grafickou kartu GeForce 6600 GT a LCD monitor LG Flatron Slim.

Budu vděčný za jakoukoliv radu nebo nápad.

Hm… to je backtrace kernelu. S tim toho moc udelat nepujde. Tedy, muzete zkusit obligatni vsechny mozne kouzelne parametry kernelu.
http://forum.fedora.cz/read.php?2,4986

Kontroloval jste to DVD na mechanice v tom PC? Jiny Linux jste na nem nezkousel (nebo treba live CD FC6)? Zvladl byste prenest instalaci z toho notebooku?

Jiné distribuce jsem bezproblému nainstaloval mimo FC5 třeba i Debian a dokonce Gentoo no ale především FC5 šla, proto mě celkem štve že šestka nejde. Live CD FC6 jsem zkoušel a naběhlo bezproblému.

Přenést instalaci z notebooku bych nejspíš zvládl ale tohle bych raději bral jako úplně nouzové řešení. No vyzkouším ještě ty parametry kernelu dík za ten odkaz a za reakci.

:slight_smile: lama má problém a to hned při instalu .mám X2 4400+,7950gt,2GB ram ,abit AN8 939. ať instaluju v textovém nebo grafickém režimu instalace se zasekne po naběhnutí kurzoru na obrazovku a nic se neděje .zkoušel jsem i příkaz linux noacpi ,ale nic pořád to samí .integritu dvd jsem taky zkoušel ale dvd je v pohodě .fakt mě tyhle problémy už *.člověk chce přejít z těch posra woken a zrada hned na začátku .
prosím pomoct !!! instaluji fedora 6 64 bit díky moc

V textovym modu ti nemuze nabehnout zadny kurzor na obrazovce. Nespoustis spatne textovy mod? linux noacpi neni zadne vseobecne zachranne zaklinadlo. Co se v textove instalaci naposledy vypise na obrazovce? Skutecne se to UPLNE sekne, ze se nada prejit ani do jineho shellu (alt+F2)?

aha no ale pouštím linux text a pak entr tak nevim ,žádný hlášky to nehází jen se to sekne na černý obrazovce kde je funkční pouze kurzor :slight_smile: fakt nevim

A kurzor je obdelnicek nebo krizek?

no teď sem zadal linux text a vidim jen modrou obrazovku a když zadám alt + F2 tak pro změnu naskočí černá obrazovka s (h-3.1#) že by hdd nebo co?

křížek

mohl by mě někdo prosím pomoct?

Pokud se Vám objevil křížek, tak jste instalaci prováděl v grafickém režimu. Zkuste pokud používáte FC6, musíte po nabootování do příkazové řádky napsat text a potvrdit klávesou ENTER. V případě F7 by se Vám měla zobrazit přímo nabídky, kde by mělo stačit vybrat příslušnou položku a opět potvrdit klávesou ENTER. Kdyby to nefungovalo, napiš krok za krokem, co jsi udělal a pokusíme se zjistit, kde nastala chyba.

Macky