Problém při instalaci

Zdravim, poprvé instaluju fedoru 6. DVD je vypálené v pořádku, bylo zkontrolováno NEREm. Hned na začátku instalace mi to skončí řádkem - io scheduler cfg registered (default) - kurzor bliká pod tímto řádkem a nic dalšího se neděje, musim ntb vypnout “násilně”. Mám ASUS A6T AMD Turion X2 64 1024MB DDR2 RAM G7600 GO… nevíte kde by mohl být problém? Zkoušel jsem dát to - linux noprobe - měla by to být instalace bez kontroly hardware a nic :frowning:

Asi me z tech notebooku brzo klepne. Vy za to samozrejme nemuzete, ale mnozici se dotazy na problemy s notebooky ukazuji na to ze vznika dalsi velka rodina problemu zvana notebooky (nejcasteji acer a asus).

1. Zajimalo by me co jste vlasntne stahl za image (i386, x86_64, ppc)?
  2. jak vam nero kontrolovalo ze DVD je vypalene spravne? Skutecne jste zkontroloval sha1sum?

Zkousel jste linux noacpi pripadne “linux noacpi text nodma noprobe”?

1. FC-6-x86_64-DVD.iso
  2. V NERU jsem zadal kontrolu dat po vypálení, byla úspěšná. stáhnul jsem program sha1sum.exe, do příkazového řádku jsem zkoušel zadávat sha1sum -c FC.iso (FC-soubor s linuxem) nebo jen sha1sum FC.iso. Ale nějak se mi to nepodařilo zkontrolovat… jsem noob no.

Dle Vaší rady jsem vyzkoušel linux noacpi a linux noacpi text nodma noprobe, nefungovalo.

Co se týče HW mého NTB, procesor, grafika, pamět by měly být ok, soudím podle HW katalogu na ABC linuxu, kde je velice podobný ntb A6Tc, můj se liší akorát chipsetem - nVIDIA GeForce Go6100 + nVIDIA nForce Go 430.

Velice děkuji za rady, které ste uvedl.

Zkusil bych ještě to acpi vypnout v buosu, třeba to pomůže.

Obavam se ze pokud jste nezkontroloval kontrolni soucet stazeneho DVD nero je pouze schopne zkontrolovat ze to co je na disku odpovida tomu co je na DVD. Pokud je to uz na disku spatne tak s tim ani nero nic neudela.

Prosím o radu při problému s instalací.

Stáhl jsem si DVD instalaci Fedory 6 i386 a po nabootování
a výběru grafické instalace se naloadují dva soubory, potom blikne obrazovka
napise se text s diagnostikou … zjisti si typ a rychlost procesoru
a následně zatuhne. Toto se neměmní ani při výberu textové instalace.
Poslední řádek na obrazovce je “Using HPET for base-timer”

Počítač je to NTB ASUS A6RP s procesorem Intel Celeron 1,4Ghz
a 256 MB RAM. Je tam rozdělený 80GB disk na dvě logické jednotky.
Jedna je v NTFS a druhá v ext3. (zkoušel jsem i ext2)
Stejný problém se mi stal i při original LIVE distribuci SLAX.

Vubec netuším v čem by mohl být problém.
Na Vašich stránkách se o tomto problému nezminujete.
Jsem skušený uživatel Microsoftích programů a rád
bych se ponořil da tajů Linuxu avšak tyto potíže mě
velmi zneklidňují ba až odrazují od tolik vychvalovaného TUČNÁKA.

hned prvni odkaz v googlu vas snad nekam nasmeruje:
http://www.abclinuxu.cz/forum/show/153381

Skoro ste nemusel psat ani to, ze to je notebook a asus. Tusil jsem to uz z toho uvodu… vskutku by me zajimalo co to ten asus vyrabi. Zkuste ruzne parametry kernelu z odkazu od kalidaha. Idealni by ale bylo pouzivat opravenou DSDT tabulku, ale to vskutnu neni prilis jednoduchy ukol. A predevsim reklamovat to u asusu.