>>>Problém během načítání při instalaci<<<

Chci si jednou tak vyzkoušet fedoru a koukám, že to asi nebude zadarmo :-p. Vrazím do mechaniky instalační CD (je teda -RW…jestli to na to ma nakej vliv…?), nabootuju z něho a pak nic. Jen černá obrazovka. Linuxový jádro se mi tam zřejmě načetlo, dokonce byl slyšet i spouštěcí zvuk, ovšem obraz nikde.

Pak sem dostal nápad, co když je to tim DVI-D…? Tak sem to přepnul na VGA (přičemž pochopitelně rozlišení kleslo pod bod mrazu (kamsi na 640x480)) a zjevily se barevné pruhy.

Nic víc nevim…

(Jinej problém s grafikou mám zase v kubuntu, ale to sem asi nepatří, co?)

Btw. Mam dualcore AMD64 X2 s 2GB pamětí, jestli to nějak pomůže.

To co nazyvas instalacnim CD je zrejme LiveCD, ze ktereho jde instalovat… to jo. Jen abysme si rozumeli. Ze mas AMDX2 je sice fajn, ale tam problem nebude, ten bude evidentne s grafickou kartou. A to si muzeme losnout hned za tri nejbeznejsich Ati, Nvidia a Intel… ne ze by to hralo nejakou velkou roli,… nicmene kdyz uz ti to nastartuje, akorat nic nevidis v grafice, zkus se prepnout na textovou konzoli (Alt+F1). Pokud ta funguje, tak by se to odtamtud dalo spravit… ale nevim jesli to neni uz moc pokrocila opravarska technika :).

Predne to co nazyvam instalacnim CD je zaroven pochopitelne LiveCD, ovsem to je u Linuxu docela bezne, nemam pravdu? Problem bude, pochopitelne, s grafikou, me by ale spis zajimalo, jak se takove problemy u beznych uzivatelu resi? Nicmene, textovy rezim je asi jediny zpusob, jak se tam nejak dostat, co? …Sem si rikal, ze do toho nikdy nepujdu, ale asi neni zbyti…;-). Popravde receno, ubuntu se mi povedlo nainstalovat az safemodu a pak to konecne nejak jelo - predtim ten samy problem s grafikou.

Jednu Geforce 7500 tu mam taky a tez jsem musel delat instalaci v textovem rezimu - k tomu ale podle me potrebujes instalacni DVD, protoze LiveCD nema textovy rezim. Po instalaci nainstaluj ovladac nvidia podle prirucky z textoveho rezimu, restart a melo by to byt ok.

okay, takze zatim to dvd, pro me bude asi nejlepsi x86_64, ze?

kuurna, to stahovani vypada tak na 5 hodin…

no tak nevim, nedá se to nejak instalovat z HDD?

Da se to instalovat spoustou zpusobu. I z HDD, ale k cemu to bude, kdyz stejne se musi stahnout ten DVD image to nechapu. Muzes si taky stahnout jen boot.iso a nechat to instalovat ze site, pochybuju, ale ze to je metoda vhodna pro prvni instalaci. Rad bych ti poradil neco lepsiho, ale v tuto chvili o nicem nevim.