Pripojeni USB

Jak pripojujete v KDE co nejrychleji USB? Delam to porad rucne pomoci mount, tak se chci zeptat na soucasne moznosti automatickeho pripojovani atd. Dik za info

KDE od verze 3.5 ale predevsim musis mit distribuci ktera uz ma udev (FC4-5) ti pri pripojeni USB zarizeni vyhodi okenko, kde si muzes vybrat co s nim chces delat.

Tak jsem to zkusil pripojit pomoci okenka a pise mi to permissions denied a pritom bezny user ma prava to namontovat. Nemusi se jeste neco donastavit?

A co mas za distribuci? Tusim byl v FC5 nejaky bug ze to delalo problemy? Mas aktualizovano?

Mam upgradovanou FC4 na FC5 pomoci yumu. Divam se a nejde mi nastartova haldaemon a bohuzel nevyplivne zadnou hlasku.

To by mohlo byt tim. Nejake problemy s haldaemonem jsme tu resili tusim a nevyresili. V logu nic neni? Jen to napise FAILED?

Tak se mi nejak podaril haldaemon nastartovat, ale bohuzel porad medium nejde pripojit pres okynko

Tak to bohuzel nevim. Hlaska permition denied je prilis obecna…:frowning:

Ten Haldaemon nejak celkove blbne
Zkousel jsem trasovat /etc/init.d/haldaemon start a pise to chybu v tomhle:

write(1, “\33[0;31m”, 7) = 7
write(1, “SELHALO”, 7SELHALO) = 7
rt_sigprocmask(SIG_BLOCK, NULL, [], 8) = 0
rt_sigprocmask(SIG_SETMASK, [], NULL, 8) = 0
write(1, “\33[0;39m”, 7) = 7

Je tam asi nejaky celkovy problem s udev. Dival jsem se do jeho nastaveni a pripada mi normalni, tak nevim. Kazdopadne dik za pomoc

Ono haldaemon neni jedina sluzba ktera musi bezet aby cely system HAL fungoval spravne.
Este by mel bezet minimalne messagebus.

To co si vyrasoval je jen hlaska SELHALO ze skritpu. Lepsi by bylo zkusit rucne pustit hald. Tohle je to co bezi u me po spusteni /usr/sbin/hald
ps ax | grep hal
1698 ? Ss 0:04 hald
1699 ? S 0:00 hald-runner
1705 ? S 0:00 /usr/libexec/hald-addon-acpi
1711 ? S 0:00 /usr/libexec/hald-addon-keyboard
1719 ? S 0:19 /usr/libexec/hald-addon-storage
7726 ? S 0:00 /usr/libexec/hald-addon-storage

Start haldaemona by mel chvili trvat protoze detekuje pripojena zarizeni. Jesli neco trastovat tak zkus to pousteni hald.

Message bus jsem uz spustil a Hald startuje v poho, akorad porad permission denied pri vlozeni usb zarizeni. Zkousel jsem v fstabu pozmenit prava, ale stejne nic nezabralo. Asi musim nastavit nejak /etc/udev/rules.d nejak prava pro usb zarizeni.
ps ax | grep hal mam takove:
1694 ? Ss 0:03 hald
1695 ? S 0:00 hald-runner
1701 ? S 0:00 /usr/libexec/hald-addon-acpi
1705 ? S 0:00 /usr/libexec/hald-addon-keyboard
1710 ? S 0:00 /usr/libexec/hald-addon-keyboard
1718 ? S 0:00 /usr/libexec/hald-addon-storage

Co mate prosim Vas v /etc/fstab zapsano ohledne /dev/sda ?

Nic.:slight_smile:

Pokud mas FC4 tak se tam AUTOMATICKY pri pripojenu USB prida radek podle pravidel z udev a zase se smaze kdyz ho odpojim, pokud je to FC5 tak se tam jiz NIC nevklada. Odpojitelna zarizeni komplet spravuje HAL, resp. gnome-mount

Tak v tom bude asi zakopany pes :slight_smile:
Jdu to vyzkouset, ale v tom pripade jak resite diakritiku, kdyz nezavadite kodovani v fstabu? Mate kvuli toho prekompilovane jadro se spravnym kodovanim jednotlivych filesystemu?

Hm… to jsem este neresil :).