Připojení k internetu FC6

Ahoj, nainstaloval jsem vůbec poprvé Fedoru 6 a nevím jak se připojit k internetu – ASUS P5B-VM G965.
Prosím napovězte:)

Ještě chci dodat, že mám doma další 2 pc na Windowsu s routerem a tady net jede a po instalaci FC6 nejde internet na linuxu. Jak ho tedy zapojit? Předem díky!

Ve Vasem prispevku chybi jedna podstatna informace a to, pres co se vlastne pripojujete (ISP a modem). Dale budu predpokladat, ze kabely mate take spravne (krizeny a nekrizeny tam, kde maji byt) - bez toho by Vam to ale nefungovalo ani ve Windows.

Dale jsem nepochopil to s tim routerem.
Jestlize pouzivate jedno Win PC jako router, tak nejjednodussi bude PC s Linuxem k tomuto pocitace pripojit a vse by se melo automaticky nadetekovat.
Jestlize jako router pouzivate dedikovane zarizeni, tak by take nemel byt problem…
Jedine, co by mohlo zpusobovat problemy, je situace, kdy byste chtel jako router pouzivat PC s Linuxem - pak by bylo zapotrebi zprovoznit modem (coz nekdy neni uplne trivialni).

Macky

Omlouvám se za špatný dotaz, takže je to takhle.

Mám doma 3 pc - kabely dobře propojené, vše na windowsu fungovalo, všude internet jel. Rozhodl jsem se zkusit linux – Fedoru 6. Když ji nainstaluju, otevřu firefox a žádná stránka nejede. A na ostatních pc (2 windowsech) jede net a kabely jsou správně.

Takže jeden počítač má modem a ostatní dva se připojují k němu pomocí routeru. Jedná se o kabelové přpojení (asi ISP).

No… tak sice ste nam to porad moc dobre nepopsal, ale jak vidim mate UPC, takze mate kabelovy modem. K nemu pripojene jedno PC nebo router? No ve sve podstate to je jedno, protoze detekovat ze nejde sit podle prohlizece neni uplne idealni.

Nejdriv se zkuste podivat do System->Sprava->Sit zda tam mate nejake sitove zarizeni a zda je aktivni. Pokud ne budeme hledat problem v hardware, pokud ano, budeme hledat problem v nastaveni site.

Ano mám UPC a kabelový modem. První PC mám hlavní a další dva se k němu připojují (i ten linux). Na ABCLINUXU.CZ jsem nasel, ze je problem u motherboardu P5B-VM chipset G965 to je to co mám já s interní síťovkou, udělali tam celý manuál a napsali tam i link, že potřebují s touto motherboard stáhnout ovladač (http://www.realtek.com.tw/downloads/downloadsView.aspx?Langid=1&PNid=14&PFid=7&Level=5&Conn=4&DownTypeID=3&GetDown=false)
. Jenze jeden problém je, že nevím jak ho nainstalovat a pak to přidat v System->Sprava->Sit. Tak si nejsem jistý, jestli zvládnu tu instalaci ovladače a jestli to je určitě tím. Protože ostatní, kteří si nainstalují linuxe, tak jim vše jede a mě nejede internet, což je hlavní:’(

Předem díky.

Jo tak mam pocit, ze tuhle sitovku sme tu nedavno resili a zatim nejak nedoresili. Ten ovladac bude zrejme zdrojovy kod a ten se musi kompilovat. Jak tak odhaduju vase schopnosti (bez urazky) obavam se, ze tuto sitovou kartu sam v Linuxu nesprovoznite. Coz je mi lito, ale je to tak. Pokud byste tomu preci jen chtel nejaky cas venovat, pak si behem jizdy autobusem procitejte prirucku Fedory a az budete pripraveny tak dejte vedet, zkusime vam poradit presneji.

Ok, díky:) A to bez urážky, tak to jsem první den na linuxuk,takže si z toho nic nedělám. Budu dělat co se dá. Díky za všechno.