Pridani noveho ovladace

Zdravim, mam prosbu. Mam nainstalovanou Fedoru s verzi jadra 2.6.15.-1.2054_FC5 i686 a neni v ni ovladac na moji ethernet kartu. Je to Realtek rtl8111b. Stahl jsem si tedy ovladac pro tuto onboardku a vsude na forech pisi: “postupuj podle Readme”, jenze v Readme neni nic, co by mne jako zacatecnikovi pomohlo. Mohl byste mi prosim nekdo poradit, nebo lepe napsat presny postup jak mam tento ovladac pridat do jadra? Mam nainstalovany source jadra a dal nevim. Dekuji moc… kdybyste chteli videt to Readme, tak tady je odkaz: “ftp://152.104.238.194/cn/nic/rtl8111brtl8168b/r1000_v1.04.tgz”. Za odpoved dekuji.

Zdrojove kody jadra byste snad nemusel potrebovat. Nainstalujte si kernel-devel a ostatni nastroje pro vyvoj (gcc, make atd.) - sekce Development tools v Add/Remove programs. Pak rozbalte archiv do nejakeho adresare a spuste v nem kompilaci prikazem make.

PS: Me tedy ten ovladac ve Fedore zkompilovat nejde… zrejme by se musel upravit zdrojovy kod pro novejsi kernel ve Fedore.

Aha… tak staci vyhodit radky 51, 52 a 53 v r1000_n.c - sice bude spatne help ale to vas nemusi bolet. Pak uz to jde zkompilovat.

Dekuji, ze mi pomahate,… tak jsem to zkusil a kdyz spustim Add/Remove programs, tak mi to napise “Unable to retrieve software information”… asi nemam neco nainstalovaneho, nevite co? Tak jsem to vse nainstaloval v terminalu a v te slozce s ovladacem dal make. Zkompilovalo se to vpohode a ani jsem nemusel mazat ty tri radky(i kdyz jsem to pak zkusil i tak) a porad tam ten ovladac nemam… :’( jak to vypisovalo postupne co to dela, tak jsem se podival do /lib/…/drivers/net a tam se koukl na ten vytvoreny soubor r1000.ko a mel jina prava nez ostatni soubory, tak jsem je zmenil aby byla stejna a porad nic :’(.

Tedy … omlouvam se, on tam ten ovladac asi je, ja ho jen nevidim v KDE, divam se do Sprava -> sit, pak dam novy, ethernet a koukam na dalsi ethernet moduly a tam neni,… nemusim ho tam nejak pridat, nebo ho nainstalovat v prikazovem radku?

Uz mi to funguje, dekuji :slight_smile:

Predpokladam ze po restartu vam to uz ovladac samo natahne. Dejte si pozor, ze po instalaci noveho kernelu musite ovladac znovu zkompilovat! (Je to neprijemne, ale snad se ovladac casem dostane primo do kernelu.)

Mam jeste jeden dotazek, jestli muzu, … uz jsem se ptal, ale jeste jednou… kdyz spustim Add/Remove programs, tak mi to napise “Unable to retrieve software information”… nevite, cim by to mohlo byt? Jak to zpravit? Dekuji

To může být tím, že nemáš aktivní připojení k internetu.

OK, jeste jednou vsem dekuji, uz to funguje, pac uz jsem zvladl tu sitovku a uz mi funguje net :). Dekuji. :slight_smile: