přepínání rozlišení obrazovky při zavádění systému

Při zavádění systému Fedora 7 se nastaví rozlišení obrazovky na maximum, několikrát se přepne na jiné (není možno zjistit jaké). V grafickém prostředí mám nastaveno 1024x768, 75 Hz. Při vypínání systému při textovém výpisu monitor taktéž několikrát přepne rozlišení. Ve FC5 to nedělalo. Děkuji

Taky se mi to stava ale jen na nekterych grafickych kartach. Co mate za grafiku?

Mám Sapphire ATI Radeon 9600Pro, 128 MB, TV-out, DVI, AGP 8x.

Jo tak to je stejna rada karet… hm… tak este prijit na to proc to dela.

Já mám Radeon 9600 bez pro a uvedeený problém se u mě nevyskytuje. Používám ale KDE a komplet gnome nemám vůbec nainstalované. Ovladač Radeon, protože fglrx na sedmičce zatím není :frowning:

Mozna sis toho jen nevsiml - nema to co delat s KDE nebo GNOME ani fglrx/radeon. Deje se to pri zavadeni i vypinani systemu, nekolikrat preskoci rozliseni obrazu. U me se to projevuje tak, ze proste na chvili zmizi text a pak se zase objevi. Pri startu systemu je to este pochopitelne - poprve, kdyz se prekresluje font konzole, podruhe kdyz se prepina do grafickeho bootu a potreti kdyz se startuje prihlasovaci obrazovka, ale proc se to deje pri vypinani systemu, kdy se jen vypinaji jednotlive sluzby a stale je na obrazovce jen textovy mod, to nechapu.