Pregenerovat initramfs?

Ahoj vespolek,
pri meneni velikosti odilu se mi nejakym zahadnym zpusobem podarilo zmenit velikost swapu a v dusledku toho se mi Fedora zasekne pri bootovani v dracut shellu. V cem (snad) spociva problem jesm sice zjistil az po prozkoumani nekolika slepych ulicek :smiley: , ale ted jsem schopen v dracut shellu pridat symlink, takze predtim neexistujici link v /dev/disk/by-uuid/ smeruje na partion se swapem.

Nasledne jsem po uspesnem nabootovani opravil /etc/fstab a spustil “dracut --force” (coz jak jsem pochopil ma pregenerovat initramfs) a predpokladal, ze problem se vyresi uplne, nicmene system skonci v dracut shellu znova(chybi stejny symlink). Za nomalnich okolnosti bych to zkusil resit reinstalaci kernelu, ale mam nainstalovanout betu Fedora 19 a yum mi nenabizi zadnou dalsi verzi, nez tu na ktere prave bezim (3.9.6-301.fc19.x86_64).

Nevite nekdo jak to resit? Vytvaret po bootu symlink se sahodlouhym UUID ve jmene je docela opruz

Predem diky vsem

Tak me napadlo nainstalovat kernel-debug a uz to funguje spravne

To je takove zvlastni reseni. A kontroloval si ze se ti ten initramfs pregeneroval? A neni to nahodou spis tim, ze si ve fstab mel stare UUID pro swap?

priznam se, ze jsem datum modifikace initramfs nekontroloval, nicmene po tom “dracut --force” se rozhodne chvili neco delo (ten fstab jsem prepsal na /dev/sdX uz predtim)…

Az se nekdy budu zas nudit, tak to muzu skusit cele zopakovat