Prechod z FC5 na FC6

Zdravim,existuje neco jako u debianu apt-get distsuprage?
jako ze prejdu na jinou verzi pouze tim ze doinstaluju baliky?

Nejsem si jist - mam takovy pocit, ze kdyz se tento problem diskutoval drive, navrhoval Covex prenastavit repozitare z FC5 na FC6. Ale nevim - nezkousel jsem…

Macky

skus tu pozret
http://fedoraproject.org/wiki/YumUpgradeFaq

proc je to tak blbe udelany?Debian je v tomhle o dost lepsi.

Kazdy upgrade cele distribuce je pomerne zasadni problem. Debian garantuje tento upgrade funkcni pouze mezi hlavnimi stabilnimi verzemi. Ty ovsem vychazeni jednou za X let. Fedora je rychle se menici distribuce. Upgrade pomoci yum jde provest, ale nikdo vam negarantuje ze to bude bez problemu. Proto se to obecne nedoporucuje. Pokud s linuxem nejake zkusenosti mate, mel byste byt pripadne poinstalacni problemy schopen vyresit.

Osobne nevim co je na tom blbe. Proste prepisete repozitare na novejsi a spustite yum upgrade. To muste podle me u distupgrade udelat taky. Distupgrade je jen agresivnejsi reseni zavislosti v apt. Stejne tomu je v yumu.

osobne som to skusal, ked bola zmrazena 6-ka, tak som prechadzal na 5.92 (alebo tak nejako). samozrejme z 5-ky… mal som vsak viac-menej len nainstalovany zaklad + konzolove nastroje, cize ani toho nebolo vela a ani nejake prehnane zavislosti. skor by som povedal, ze teraz treba pockat na 7-ku a tu nainstalovat od zakladu (aspon tak by som to riesil vo Vasom pripade).

diky za info,zatim si necham 5 a budu s ni experimentovat,7 bude okolo kvetna takze si jeste chvili musim pockat