Praxe na Linuxu

Vážení kolegové,

předem se omlouvám za toto téma. Vím, že v tomto technickém fóru není úplně košer, přesto bych velmi ocenil, kdyby mě někdo uměl nasměrovat správným směrem.

Mám téměř šestiletou IT praxi, převážně na pozici konzultanta. Více než rok se poměrně intenzivně sbližuji s Linuxem, bohužel pouze doma (pracovní stanice s Fedorou, server s Ubuntu Server). Sám se řadím do kategorie power user. Rád bych se posunul dál na pozici administrátora Linuxových systémů. Bohužel narážím na to, že nemám Linuxovou praxi.

Rád bych se proto zeptal, zda by někdo z Vás nevěděl o příležitosti (například v nějakém vzdělávacím zařízení, nebo v neziskové organizaci), kde jsou administrátoři vytížení a ocenili by pomocnou ruku třeba na pár hodin týdně. Není to otázka peněz. Mojí odměnou by byla praxe.

Předem díky za jakoukoliv radu, jak se posunout dál.

Pridejte se do jakehokoli Freenet obcasneho sdruzeni - budete vitan a mate tak idealni moznost se neco naucit. Otazka je, kam se chcete profilovat, ale v zasade je v kazdem Freenetu jakekoli IT potreba - at uz sitarina nebo spravovani webu/mailu/databazi atd. Seznam nekolika sdruzeni napr. na http://www.nfx.cz/ spousta informaci na http://www.czfree.net/

Když už jsme na fóru Fedory, tak proč nepřispět a nenaučit se něco u této infrastruktury. Pokud nevadí komunikace v EN (což by v IT nemělo) tak si zkus proklikat https://fedoraproject.org/wiki/Infrastructure. Jak začít je popsané tu: https://fedoraproject.org/wiki/Infrastructure/GettingStarted.

To jsou dobrý nápady. Jak to, že mě to nenapadlo? :slight_smile:

Díky oběma!

Pripadne proc si praxi neudelat primo u zdroje, ne? https://careers-redhat.icims.com/jobs/intro?hashed=0

Samozrejme komunitni zacatek je absolutni plus pri pohovorech, takze taky dobry napad. Kdyztak me staci napsat.