Prace v terminalu

Ahoj,
Potreboval bych poradit. Ve skole mame predmet zamereny na linux a ucime se zakladni veci v terminalu.
Minulou hodinu jsme pouzivali prikaz: cat | tr a-z A-Z > pokus.txt a fungovalo to tak ze jsem psal slova v terminalu a do souboru se zapisovaly velkymi pismeny. Ve skole mi to slo, avsak nyni se do souboru nic nezapise… ( pri pouziti cat > pokus.txt, ale vse funguje a do souboru se zapisuje, jen nefunguje pokud pouziju tu rouru abych pridal i zapis velkymi pismeny…
Nevi nekdo cim by to mohlo byt?
Dekuju

Problém bude nejspíše v tom, že ve škole používáte operační systém, ve kterém se program tr chová poněkud odlišněji než GNU tr co je ve fedoře.

To me take napadlo, ve skole mame ubuntu, ale ja tam pracoval na svem notebooku s fedorou a slo to, a to me prave zarazilo, doma najednou nic, pritom jsem s pc nic nedelal, max nainstaloval Vim, ale tim to snad byt nemuze… ale i tak dik… Fedora se mi libi, a chtel bych s ni pracovat ( linux jako takovej se mi hodne zalibil), i kdyz o proti ubuntu co jsem mel do nedavna, je to trochu mene “user friendly” (myslim co se tyce ovladacu = wifi, cata a bohuzel u programu co nejsou v repozitarich jsou na netu casteji deb. balicky). Ale beru to tak, ze se tady zas vice naucim :slight_smile:

Me to normalne funguje (ve Fedore), tzn. problem bude nekde jinde - ale nejspis mezi klavesnici a zidli.:slight_smile:

@viktoo:
a urcite to ukoncujes pomoci ctrl+d? kdyz jsem si cetl tvuj prispevek a zkousel to, tak jsem omylem poprve ukoncil pomoci ctrl+c, a protoze se asi jeste nevyprazdnil buffer, tak se do vysledneho souboru nic nezapsalo.

Bohuzel je to tak, ukoncoval jsem pomoci ctrl+c