Pomalý start, XFCE

Ahoj!

Používám Fedoru 18 s XFCE. Po upgradu z F17 na F18 se začalo načítání chovat trochu jinak. Když se přihlásím, rády se spouštějí aplikace, které byly spuštěny pár minut před tím, než jsem počítač vypnul. To znamená, že když zapnu počítač, tak se mi automaticky začne načítat taky Opera, Amarok, CopyAgent rovnou 2x, častokrát i Thunar, klidně několikrát.

V nastavení relací a spouštění mám nastaveno, že se má spouštět jenom pár nezbytných utilit a CopyAgent. Místo toho se mi spouští i hromada bordelu. Je to takové náladové. Někdy vypnu Operu, počkám pár minut, vypnu počítač a když ho znovu zapnu, Opera se automaticky spouští. Někdy vypnu Opera a bezprostředně potom celý počítač a Opera po startu nevyskočí. Zvláštní…

Jen taková poznámka na okraj: počítač vypínám tlačítkem “Vypnout” na panelu a nikdy nemám zaškrtnuto, aby si počítač pamatoval relaci.

Nevíte pěkně prosím někdo, co s tím? (Rád bych, aby se po startu načetl akorát panel, plocha, NetworkManager a CopyAgent.)

Děkuji moc za rady!

Presnou diagnozu ti nereknu, ale vypada to skutence na zapamatovavani relaci. Nevim jak presne to u XFCE funguje, ale dvakrat bych zkontroloval, ze to neni zapnute v nejakem nastaveni, ne jen pri odhlasovani a pak samozrejme take podivat se do obecnych slozek jako je ~/.config/autostart, co tam je ulozeneho. Tech slozek muze byt i vicero, nevim co vsechno standard freedestopu umoznuje.

Podle me kdyz stisknes pri startu OS Esc tak bys mel videt hlasky nabihani systemu. Podle me to bude mrznou na nejakem hledani NFS - sitovych disku.

Pomoci systemd-analyze blame muzes zkusit zjistit i presne casy co jak dlouho trva.