Pomaly start FC6

Updatoval sem z FC5 na FC6 (z DVD pomoci aktualizace).
Trosku sem bojoval jako ostatni s fglrx, ale nakonec vse funguje.

Start systemu je ale hrozne pomaly - tak 2x az 3x nez ve FC5. Strasne dlouho trva nez se vubec zacnou startovat sluzby a dlouhy mi pripada i start udev. Verze jadra by mela byt spravna (i686) - alespon je to napsano na vsech konzolich (Kernel 2.6.18-1.2798.fc6 on an i686).

To ze pise kernel ze je on i686 neni smerodatne, podstatne je co vypise yum -d0 list kernel.

Start muze byt pomalejsi i proto, ze ste mel vypnute nejake sluzby ale ty se zase zapnuly pri reinstalaci. Jak to tak vidim tak to ale cele bude spis tim udev. Nekoukal jste do /var/log/messages jesli to tam neco nepise? Jinak co jsem tak koukal tak start kernelu je o neco pomalejsi kuli autodetekci viceprocesorovych/jadernych systemu, ale nemelo by to byt zase tak strasne…

Diky, yum -d0 list kernel vyzkousim (zkousel sem jen rpm -q kernel, ale to nevypise architekturu).

Sluzby pouzivam stejne (jak se dostane start za udev, uz to bezi “normalni” rychlosti jako u FC5). Strasne pomale je to i pred startem udev - zkusil sem vyhodit “quite” parametr z grub.conf (aby bylo videt vypisy pri startu) a detekce vsech zarizeni je celkove pomala (ale nevsim sem si, ze by to nekde vylozene dlouho viselo - proste je to celkove pomalejsi).
Jeste teda prohlidnu logy…

Tak Kernel je skutecne i686.

Jedina podezrela zprava v /var/log/messages je:
PCI: BIOS Bug: MCFG area at e0000000 is not E820-reserved
PCI: Not using MMCONFIG.

To se ovsem objevovalo uz od nevejsich jader FC5 a zadny problem sem nezaznamenal…

Pocitac: Notebook Asus M6V (Intel 915GM, P-M 1.73 GHz, ATI x600)

Podle me se posledni kernel pro FC5 a prvni pro FC6 v podstate vubec nelisily. Muzu se mylit.

Jedine co jsem nasel je
https://bugzilla.redhat.com/bugzilla/show_bug.cgi?id=212737
ale tam pise ze mu to delalo s 2.6.18 i ve FC5.

Jedine co muzu doporucit, je zkusit pouzit starsi kernel. Teoreticky by melo stacit stahnout balik z FC5 s kernelem 2.6.17 a ten rucne rozkopirovat (nevim jesli pujde nainstalovat pres rpm).

Tak jsem dnes delal mereni (je to stary pocitac, na mereni idelani :slight_smile:

FC5
udev 20s
rhgb 33s
cely system 77s

FC6
udev 30s
rhgb 43s
cely system 107s

u FC6 hrozne dlouho startuje na konci avahi-demon. Kde je ale problem s o 10s delsim startem kernelu nevim. Vypada to na LVM?!

Tak vypnuti selinuxu dela na startu systemu cca 10s. Se zhruba stejnymi sluzbami jsem se dostal u FC6 na 88s.

SELinux sem mel vypnuty ve FC5, tak i ve FC6.

Start se zrychlil na “normalni rychlost” po update na jadro 2.6.18-1.2849