Pomalý SMTP server

Potřeboval bych vědět zda je normální, že se mě SMTP server startuje cca. 2 - 3 minuty a když použiji v PHP funkci mail() je normální, že mě trvá zpracování skriptu cca. 1 - 2 minuty (než Apache odpoví browseru) nebo je někde něco blbě? Díky

Takovéto problémy v 90% případů ukazují na problém s DNS. Buď normální nebo reverzní překlad.

Bohužel s DNS nevím vůbec jak zacházet, nějaký detailnější návod, nebo něco podle čeho bych to zjistil? Díky

Mail server zpravidla vyzaduje platne a overitelne domenove jmeno. Pokud nemate od poskytovatele jmeno pridelene pro svuj pocitac, pripadne se nejedna o vlastni server, pak je zrejme potreba minimalne zapsat spravne informace to /etc/hosts.

Nejlepsi mate ale diagnostikovat o co se behem tohoto casoveho okamziku deje a to prikazem strace <cislo_procesu_mailserveru>

Diky za odpoved, strace jsem si zkusil nainstalovat, ale ve vypisu jsem nevidel nic co by me prozradilo to zdrzeni i kdyz jsem pouzil -c flag.

SMTP nepouzivam na naky hromadny odesilani emailu a ani to neni nasazene na serveru, pri praci potrebuju otestovat zda chodi emaily z webovych aplikaci napr. pri registraci uzivatele.

Muzete me poradit co by konkretne melo byt v /etc/hosts - ted tam mam pouze blokovani reklamnich systemu a smerovani virtualhostu z apache na 127.0.0.1. Mam pocit, ze po ciste instalaci tam byli jeste 2 radky, ktere jsem v nepricetnosti {nefunkcnosti Apache} umazal, takze to je mozna moje blbost. Diky.

A nemohl by byt problem prave v tech virtual hostech? Jinak by tam melo byt jeste neco jako toto:

127.0.0.1 localhost
::1 localhost.localdomain localhost

bylo to temi 2 radky, vzhledem k tomu ze prvni tam mam kvuli apachi, tak to byl na 99% ten druhy - diky!