Pomaly internet - CIASTOCNE VYRIESENE

Zdravim,

mal som problem s pripojenim do internetu, ked nacitavanie stranky v akomkolvek grafickom prehliadaci (Opera, FireFox…) trvalo neskutocne dlho a aj tak vypisalo, ze sa stranka neda zobrazit, hoci ICQ, Skype a ine programy bezali v pohode. Tento problem sa mi vdaka vyraznej podpore Covexa podarilo vyriesit nasledovne:

• v /etc/sysconfig/network nastavit Networking_IPv6=NO
  • vo FireFoxe napisat about:config
  • cez filter si dat vyhladat skratku dns
  • hodnotu network.dns.disableIPv6 zmenit na true

Potom uz s prehliadanim stranok, stahovanim a pod nie su pod FireFoxom problemy.

Problemy ale stale su s Operou. Neviete niekto, ako presvedcit Operu, aby pracovala ako ma? :slight_smile: T.j. vynutit jej nehladanie v IPv6 DNS zaznamoch?

Předpokládám, že jste to dělali podle tohodle návodu… http://fedorasolved.org/network-solutions/disable-ipv6/

Ano, postupoval som podla tohoto navodu, ale len po vypnutie IPv6 v /etc/sysconfig/network
Dalej som vypol podporu pre IPv6 vo FireFoxe, ale dalej som s tym uz nerobil nic. Pokusim sa teda este postupovat dalej podla Vasho odkazu a ak sa mi to podari rozchodit aj pod Operou, ozvem sa.
Zatial vdaka za link.

Jen me jeste napada, co mate pod nastroje -> nastanevi -> pokrocile volby -> prohlizeni a polazka Nacitani stranek? V Opere…

Tam mam nastavene Vykreslovat ihned. V tomto problem urcite nie je…

diky moc páni…dlho som skúmal čo to môže spôsobovať že to ide tak pomaly a to na každom prehliadači nie len na firefoxe…ale tá “finta” s tým about:config mi maximálne pomohla…ide to ako hodinky…diky moc ešte raz :slight_smile:

Ahoj!
Prosím tě už jsem chtěl přejít na jinou distribuci protože nabíhání stránek ve Firefox je opravdu pomalá postup-- vo FireFoxe napisat about:config

• cez filter si dat vyhladat skratku dns
  • hodnotu network.dns.disableIPv6 zmenit na true
    jsem udělal ale nevím jak se dotanu na nastavení - v /etc/sysconfig/network nastavit Networking_IPv6=NO
    zkoušel jsem to změnit v Gnome Commander ale tam mě to napsalo přístup odepřen můžete mě napsat přesný pustup jak se mám dostat přes konzoli k této změně?
    Děkuji.

@bino

/etc/sysconfig/network je pristupny jenom pro root. Nejjednodussi je se prihlasit jako root na konzoli a editovat soubor s gedit.

Spustit terminal (konzoli)
Aplikace --> Systemove Nastroje --> Terminal (tady hadam protoze pouzivam anglickou verzi)

Prihlasit se jako root:
su -

zepta se to heslo tvyho root uctu

Editovat soubor:
gedit /etc/sysconfig/network

uloz a vse by melo byt OK.

FL

Děkuji už je to lepší.