pomalé bootování-jádro kompilace

Fedora core 6 děsně pomalu nabíhá. Tak dvě minuty spíš ještě déle. A to tam nemám ani čtvrtinu aplikací jako v XP Prof, které nabíhají třicet sekund.
Takhle by to teda nešlo, takže jsem koukal jak to řešit a nic konkrétního jsem nenašel, buďto byly informace nedostatečné, něco jako musíš si vypnout rozpoznávání hardware a zkompilovat si jádro na míru. Dovolím se zeptat, co to teda tu hodinu dělalo, když se to instalovalo?? :slight_smile: anebo ryze “odborné” přesněji řečeno “rádobyodborné” , jak kde něco napsat, ale jen asi půlka informací o tom co napsat a půkla informací kam to zapsat. Dobrý návod to tak akorád rozvrtat.
Je někde návod jak to nastavit od A do Z a co se musí všechno udělat aby to bootovalo jak se sluší a patří? Nebo je tady někdo kdo to doopravdy umí a je schopen poradit? Nemám na mysli návod na Instalaci na www.fedora.cz Protože přesně podle toho jsem to bez problémů nainstaloval, ale nic v tom klovně nefunguje. Záměrně používám slovo
“v tom” protože do operačního systému to má zatím ještě hodně daleko ale doufám, že se to s řešením problémů bude měnit k lepšímu, nebo snad né??:slight_smile:
Dík,

http://forum.fedora.cz/read.php?1,4471

Generalizace “nic v tom kloudne nefunguje” kuli tomu ze zrovna vam to pomalu bootuje a nacita stranky neni na miste.

Prectete si:
http://forum.fedora.cz/read.php?1,4471

Pokud si neumite z menu naklikat system-config-services tak si ho puste z terminalu. Na kompilaci kernelu s v klidu zapomente. Nemelo by to v zadnem pripade ocekavany efekt.

Kdybychom tady meli psat navody podle mentalni urovne kazdeho uzivatele, museli bysme to delat na plny uvazek a predevsim mit vesteckou kouli abysme vedeli jestli takovy uzivatel umi aspon najit adresar na disku nebo pustit terminal ze.

http://www.mjmwired.net/resources/mjm-fedora-fc6.html

Mimochodem: kdyz se vam to vsechno povede spravit, budeme neskonale stastni, kdyz sem ten kompletni navod napisete. Nezapomente si delat poznamky… aby to zase nebyl navod jen jak neco rozvrtat.:slight_smile:

SLova jako, že to má do operačního systému hodně daleko nejsou namístě. OS Fedora má v ČR jednu z nejlepší podpor ať už je to návod nebo diskuze. Kdy si jsem začínal s OS Fedorou 2 no jen tak jsem si hrál byl jsem kluk a pak jsem tam zase nahodil Widle. Ale s příchodem 5 verze a nyní už 6 jsem byl velmi milé překvapen. Když jsem si nainstaloval Fedoru 6 na můj nový notebook od Fujitsu-Siemens. Tak mi v něm začalo fungovat vše a to doslova o LAN, přes grafiku až po Bluetooth, ktéra pracuje perfektě. To že už jsem přímo měl ovldače s OpenGL a grafická karta rovnou mohla zobrazit 1280x1024. To že mi to nabíhá stejně skoro jako Widle to mi až tak moc nevadí. Ale vzpomenme si kdy vubec Widle byly schopné poskytnout z jediného média vše, aby Vám systém mohl fungovat? Urážet systém, který má k opravdovému systému daleko, opravdu není na místě je to operační systém profesionální a zdarma. A mohu si dovolit říci, že se Linux FC 6 může srovnávat s Windows XP.

A tak, zase se tak moc nedurděte:) proto jsem si taky Fedoru vybral, protože je jedna z nejlepších a má nejlepší podporu! To je jasný. Taky je jasný, že ji chci porozumět a nějaké problémy, které jsou více méně způsobeny moji, jak už tady někdo poznamenal, mentální způsobilostí:), mě jen tak neodradí. Já osobně se považuji za uživatele, který si dokáže s ledasčím poradit, ale fakt je jeden, že když si přivezete z autosalónu auto, přivezete si ho domů, tak by se vám nejspíš nelíbilo, kdyby jste s ním museli jet do servisu na seřízení světel a brzd. A tohle bude muset přesně udělat 75% uživatelů, když si pořídí Linux, i když bude zadarmo. Ale pochybuju, že jim to někdo udělá zadarmo! Právě tohle procento uživatelů má problém s těma nejzákladnějšíma věcma a Vy, promiňte my, po nich nemůžeme chtít, aby se učili rozumět věcem, které po nich konkurence nevyžaduje. Vy si umíte opravit a seřídit nejmodernější auto? O tom vážně pochybuji.
Osobně si myslím, že daleko větší přínos by bylo, kdyby Linux stál do dvou tisíc včetně DPH a fungoval stejně snadno jako Windows. Vznikla by konkurence, a kdyby to bylo před deseti lety, tak dneska by jsme tady měli oba systémy v dasleko lépe funkční podobě za tisíc korun i s daní a možná míň. Taky mě je jasný, že většina problémů je způsobena přístupem třetích stran, podpora ovladačů hardware, dustupný software atd. Ale to se nezmění, dokud si nezačne Linux do počítače dávat oněch 75% uživatelů.

Bohemian: Pořád se snažíte aplikovat na linux model windows. Ale tak to prostě není. Uživatele nikdo nenutí linux si instalovat, dělají to dobrovlně. Stejně jako jsou si vědomi toho, že je linux zdarma, si musí uvědomit, že podpora určitě nebude taková jako u komerčních produktů. Tady je hozená rukavice pro podnikatelské subjekty, aby se této podpory ujaly (samozřejmě placené).

Pokud jde o rychlost nabíhání XP, tak zmíněných 30s je údaj dost nefér. Předně byste měl uvést, co tento čas obsahuje a kdy byl naměřen. Dovolím si tvrdit, že doba, od zapnutí počítače do chvíle kdy se dá s počítačem pracovat (tedy ne kdy se vám objeví pozadí na ploše) se zmíněným 30 sekundám blíží jenom u čerstvě nainstalovaného stroje. Počítač kde XP sídlí několik měsíců v drtivé většina startuje výrazně pomaleji, a doba startu je přímo úměrná času od instalace systému. Nutno podotknout, že tento fenomén se v linuxu podle mých vlastních zkušeností neobjevuje.

Na mém PC jsem s XP schopen pracovat za 4 - 5 minut (od zapnutí PC do doby, poprvé alespoň na pár vteřin zhasne kontrolka pevného disku). A to se jedná o Athlon 64 s 2GB RAM a defragmentovaným systémovým diskem. Jen na něm XP sídlí už přes rok.

Sem rad ze nejsem jediny kdo pozorje spomalovani startu WXP. Nastesti je pouzivam jen v praci, takze to plati zamestnavatel ze.:slight_smile: Co se tyce toho Linuxu za penize - i zde mate volbu. Presne za cca tuhle cenu si muzete poridit SuSE nebo Novell i s onou podporou. Mimochodem - zkousel jste nekdo nekdy vyuzit podporu pro Windows? Jesli se nepletu tak u OEM instalaci dokonce zadna neni.

Podporu pro oem windows zajistuje prodejce.