Pomala FC6

Ahoj,
mohl bych Vas poprosit o radu. Tentokrat mam spis filosofickou otazku, a tou je rychlost FC6. Mam kernel 2.6.20-1.2948.fc6. Po naistalovani vse behalo rychle a na nic jsem nemusel cekat. Pozdeji jsem pripravoval dokument ve Scribus. Scribus zacal padat a ukazuje docela casto eror #11 nebo 16 a pada po tom. System se vyrazne zpomalil, napr. kdyz zmacku alt+F1 musim cekat nejakou chvilku nez se objevi nabidka . Obcas mne dokonce i spadne Mozila, a to se mne nikdy pred tim nestavalo. Obecne, jakmile zacnu delat neco malo s grafikou hned ma tendenci tuhnout.

Mohl bych Vas poprosit o radu jak vyladit system, aby behla rychleji? Jsou nejake strany na toto tema?

Predem dekuji.

lanic

To bude spis nejaky lokalni problem. Jeho pricinu je potreba hledat v log souborech - at uz /var/log/message nebo Xorg.0.log. Urcite bych zkusil otestovat pamet. Na vine muze byt i nejaka aktualizace (napr. grafickeho ovladace) takze ve /var/log/yum.log se podivejte co se kdy aktualizovalo a co by mohlo byt potencialne pricina.

dekuji za odpoved. Nainstaloval jsem fc7, tak uvidim, jestli to vyresi muj problem :).

lanic